0

Yağ Yakıcı Yiyecekler

yağ yakıcı yiyeceklerZayıflamak için vücudunuzdan su değil, yağ atmak durumundasınız. Bu nedenle, zayıflamaya yönelik diyetlerinizde yağ yakıcı yiyeceklere yer verirseniz, sağlıklı, kalıcı, ve estetik zayıflamanın sırrına da erişmiş olursunuz. Peki yağ yakan gıdalar nelerdir? Yazımız içerisinde sizlere yağ yakan gıdalardan, ve yağ yakıcı yiyeceklerden söz etmeye çalışacağız…Radyo Dinle

Yağ Yakan Gıdalar Nelerdir?

• Acı Biber: Acı biberin içeriğinde kapsaisin isimli madde bulunmaktadır. Kapsaisin vücudun ısınmasını sağlar. Yağ yakmak için gerekli şartlardan bir tanesi de vücudun ısınması olduğundan dolayı, içeriğindeki Kapsaisin sayesinde acı biberin, yağ yakıcı yiyecekler arasında önemli bir yeri bulunmaktadır.

• Tam Tahıllar: Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan tam tahıllar, bu etkiyi, yakılmaları için kullanılan iki kat fazla kaloriden elde ederler. Bu nedenle yağ yakan gıdalar arasında yer alan tam tahıllar, aynı zamanda zayıflamanızı da sağlamış olurlar.

• Hindistancevizi: İçeriğinde yüksek oranda Trigliserit bulunduran hindistancevizinin yağ yakmaya olan etkisi, metabolizma hızını %30’a kadar arttırmasından geçmektedir.

• Avokado: Hem metabolizmanın hızlanmasını sağlayan avokado, hem de vücuttaki yağların enerjiye dönüşerek vücuttan atılımını sağlamaktadır. Bu nedenle yağ yakan gıdalar arasında avokadodan da söz etmek gerekmektedir.

• Zencefil: Tıpkı acı biberde olduğu gibi zencefilde de vücut ısısını yükseltme özelliği bulunmaktadır. Yükselen vücut ısısı, düşmek için enerji sarfeden vücut ile birlikte, daha fazla yağın yakılmasını olanaklı hale getirmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.