0

Tarçınlı Süt İle Kilo Vermek Mümkün

tarcinli sut ile zayiflamaSon zamanlarda sık sık tarçınlı süt hakkında duyumlar almaya başladık. Her kafadan bir ses çıkıyor olsa da, kesin olan bir şey var ki o da, tarçınlı süt ile kilo vermek mümkün… Peki tarçınlı süt ne işe yarıyor? Tarçınlı süt ile zayıflamaya çalışsak ne kadar kilo verebiliriz? İşte yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu soruların yanıtlarını bulabileceksiniz…Radyo Dinle

Tarçınlı Süt Ne İşe Yarıyor?

Tarçının, kan şekerini dengeleme özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle, hem açlık krizlerinin önüne geçer, ve kişiyi uzun süre tok tutabilir; hem de tatlı krizlerini önler; ve kişinin şekere olan ihtiyacını giderir. Her iki durum sebebi ile de zayıflamaya olan katkıları bulunmaktadır. Daha az kalori alan kişinin, kilo problemi daha az olacaktır.

Süt ise, içeriğinde bolca protein bulundurmaktadır. Ve bu sayede metabolizmayı hızlandırırken, yağ yakımına da katkı sağlayarak, yine zayıflamayı tetiklediğini belirtmek gerekir.

İşte bu nedenle, tarçınlı süt zayıflatır diyebiliriz. Ama yine de dikkat edilmesi gereken noktalar da yok değildir elbette… Peki tarçınlı süt ile kilo vermek istiyorsak nelere dikkat etmeliyiz?

• Öğünlerde daha küçük porsiyonlar tüketin
• İçeriğinde şeker bulunan her şeyden uzak durun.
• Bol bol sebze; ve meyve tüketin.
• Akşamları 20:00 itibari ile yemek yemeyin.

Tarçınlı süt ile zayıflama için yapmanız gereken, bir bardak az yağlı süt içerisine bir tatlı kaşığı tarçın karıştırarak, bu karışımı ikindi ara öğünü; ve geceleri yatmadan önce tüketmektir. Söz konusu bu adımları takip etmeniz halinde metabolizmanızın hızlanması dolayısı ile, 1 ayda 4 kilo verebileceğinizi belirtmeden geçmemeliyiz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.