0

Masajla Zayıflama Yöntelmeri

masajla zayiflanirmiBu yazımızda, zayıflamak isteyen pek çok kadın için, masajla kilo verme hakkında bilgilerden söz edip, masajla zayıflama yöntemlerini aktaracağız. Masajla zayıflanırmı demeden önce, bunun nasıl olduğuna dair gerekçeleri gözden geçirmelisiniz… Genellikle çoğumuz stres altındayız; malum, stressiz yaşam yok. Ve söz konusu stres, çoğumuzun olmayan açlık krizlerine yakalanıp, fazladan kalori almasına neden oluyor. Biraz sonra sizlere aktaracağımız, vücudunuzun belli noktalarına masaj yaptığınızda ise, öncelikle stresinizden arınıyor, ve sonrasında da buna bağlı gereksiz kalori alımlarının önüne geçiyorsunuz. Masajla kilo verme nedenini mantıklı bulduysanız, şimdi de masajla zayıflanırmı sorusunun yanıtları arasında yer alan masaj noktalarına; ve bu noktalara nasıl masaj yapacağınıza bakalım…Radyo Dinle

Masajla Zayıflama Yöntemleri

Masajla kilo verme adına, biraz sonra anlatacağımız noktalara, önce parmak uçlarınızla hafifçe masaj yapın. Masajın sonrasında bir miktar baskı uygulayın. Ardından yeniden hafif masajlara dönün; ve sonrasında da işlemi sonlandırın… Masaj yapmanız gereken noktalara gelince:

• Kulak Noktası: Söz konusu noktayı bulmak için yapmanız gereken işlem: Baş parmağınızı, kulağınızda bulunan üçgen kapağa yerleştirmek. Sonrasında ağzınızı sürekli açıp kapatın; ve burada hareketi en çok hissettiğiniz noktayı bulun. Tam bu noktaya, günde iki kere, her birinde ortalama üç dakika olacak şekilde basınç uygulayın. Bu şekilde, iştahınızı kontrol edebileceğinizi belirtmeliyiz.

• Üst Dudak Noktası: Söz konusu nokta, sizin üst dudağınızla burnunuzun arasında bulunan, ve dudağınızın ortasında yer alan noktadır. Bu noktaya da günde iki kere masaj uygulamalısınız; ve bu masajları, karnınızın aç olduğunu; ya da stresli olduğunuzu hissettiğiniz zamanlarda gerçekleştirmelisiniz. Masajların süresi ortalama 5 dakika olmalı.

• Diz Noktası: Söz konusu bu nokta, diz kapağınızın 5 santim altında yer almaktadır. Bu noktaya her gün, sadece iki dakika, işaret parmağınızla masaj yapmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde, sindirim sisteminizin daha hızlı çalışmasını sağlarsınız. Ve bu noktaya masaj yaptığınız zaman, adet sancılarınızın da azaldığını görebilirsiniz.

• Dirsek Noktası: Bu noktayı bulmak için yapmanız gereken, Dirseğinizde bulunan eklemi, başparmağınız kadar, dirseğinizin içine doğru getirmenizdir. Bu şekilde, bağırsaklarınızı çalıştırabileceğiniz gibi, vücudunuzun ödem tutmasını da önlemiş olursunuz. Aynı zamanda yaz aylarında, fazla ısıyı, ve nemi de vücudunuzdan bu şekilde almanız mümkündür. Bu noktaya günde sadece bir dakika basınç uygulamanız yeterli olmaktadır. Basıncı, başparmağınızla yapmanız önemlidir.

• Ayak Bileği Noktası: Ayak bileğinizin 5 santim üstünde, bacağınızın iç kısmında yer alan bu noktaya, günde sadece 1 dakika basınç uygulayıp, sonrasında da yavaşça bırakmanız gerekmekle birlikte, hamileyseniz bu işlemi yapmamanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Masajla kilo verme için, belirtilen yöntemleri her gün düzenli şekilde uygulamanız önerilmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.