0

Kışın Kilo Almamanın Yolları

kışın kilo almamanın yollarıKış ayları ile birlikte pek çoğumuz evlerimize kapandık. Her yerden kuru, her yerden sıcak, huzurlu evimizde, güneş ışığından, ve egzersizden uzak yaşarken, bu durum bizleri hem depresyona meyilli hale getirdi, hem de kilo almamıza neden olan unsurlara sebebiyet verdi. Peki kışın kilo almamak için ne yapmalı? Yazımız içerisinde sizlere, huzurlu evimizde, kışın kilo almamanın yollarından, ve kışın kilo almamak için önerilerden söz edeceğiz.Radyo Dinle

Kışın Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı?

• Kışın kilo almamanın yollarından ilki, olabildiğince egzersiz yapmak. Özellikle açık havada yapacağınız spor, hem kilo almanızı önler; hem de kış depresyonuna karşı sizi koruma etkisi gösterir. Bu nedenle, miskinliği üzerinizden atmalı, ve hareket etmelisiniz.

• Kışın kilo almamak için önerilerden bir diğeri de bir yere gitmeden önce mutlaka karnınızı doyurmanızın gerekliliği. Gittiğiniz yerde sizin için hazırlanan özel ikramlar, size gereğinden fazla karbonhidrat verir, ve dolayısı ile kilo alırsınız. Davetlerde alacağınız karbonhidratlar, sadece içeriğinde lif olanlar olmalı. Bunun dışında, diyetiniz için sağlıklı besinleri evden çıkmadan tüketerek karnınızı doyurmanız, gereksiz kalori alımını önleyecektir.

• Alkol tüketiminden uzak durmalısınız. Hem yüksek kalori içeriği, hem de vücutta yağa dönüşmesi dolayısı ile tüketilmemesi gereken alkolü tüketeceğinizde de, öncesinde mutlaka bir bardak su, ya da soda içmeniz önerilir. Böylece daha az kalori alımı gerçekleştirmiş olursunuz.

• Kışın kilo almamak için ne kadar çabalasanız da, bazen kendinize engel olamayıp, üst üste kalorisi yüksek şeyler tüketebilirsiniz. Hemen telaşa kapılmayın, ama kilolarınızı da yerlerine yerleşmeden vermeye özen gösterin. Bunun için, önce aldığınız kalori miktarını azaltın, sonrasında da hemen egzersize başlayın. Ne kadar etkili olacağını göreceksiniz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.