0

Elma Sirkesi İle Zayıflama

elma srkesi ile zayiflamaElma sirkesi ile zayıflama hakkında çok sık, farklı şeyler duyuyoruz. Zayıflamak isteyen pek çok kişi, elma sirkesi ile zayıflama uğruna her sabah bir takım sirkeli karışımlar tüketiyor. Peki elma sirkesi zayıflatırmı gerçekten? Zayıflamak isteyen bir kişi, elma sirkesini bu anlamda nasıl kullanmalı? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere bu soruların yanıtlarından söz edeceğiz…Radyo Dinle

Elma Sirkesi Zayıflatırmı?

Sadece elma sirkesi değil, hiç bir besinin, direkt olarak zayıflamaya katkısı bulunmamaktadır. Ancak, dolaylı olarak elma sirkesi ile zayıflama mümkündür. Çünkü, elma sirkesinin, kan şekerindeki dalgalanmaları önlemeye yönelik bir etkisi bulunmaktadır. Bu şu anlama gelir: Kan şekeri ani şekilde düşmezse, kişi, ani açlık krizlerine girmez. Hal böyle olunca, gereksiz yiyecek tüketip, fazladan kalori almaz. Tokluk süresi uzayan kişi, bu sayede daha az kalori alacağı için, zayıflaması kolay olur.

Aynı zamanda, elma sirkesinin yağ yakma özelliği de bulunmaktadır. Yani, zayıflama sürecinde olan bir kişi, vücudundan kas değil, yağ kaybeder ki zayıflamanın kalıcı olabilmesi için de önemli olan budur.

Elma Sirkesi İle Zayıflama Nasıl Olur?

Kan şekerindeki dalgalanmaların oluşmasının önlenmesi adına, yemek öncesinde, ya da yemek sırasında kişinin, bir parça ekmeği elma sirkesine batırarak tüketmesi önerilmektedir. Bu sayede kişi, hem yemek sonrasında acıkıp, atıştırmalıklar tüketmek durumunda kalmaz, hem bir sonraki öğünde çok aç olmayacağı için daha az yemek tüketir; ve kalori alır; hem de şeker krizi problemi yaşamadığı için gereksiz şeker tüketimi gerçekleştirmek durumunda kalmaz.

Sabah kahvaltısının öncesinde, bir bardak su içerisine bir kaç damla elma sirkesi damlatıp, üzerine de bir tatlı kaşığı bal ilave ederek, hazırlamış olduğunuz bu karışımı tüketmeniz halinde, gün içerisinde kendinizi daha uzun süre tok hissetmeniz olanaklı hale gelecektir.

Yapabileceğiniz bir diğer şey ise, bir litre suyun içerisine bir çay bardağı elma sirkesi, ve dört yemek kaşığı bal ilave etmek. Elde edeceğiniz bu karışımdan, yemeklerin öncesinde bir çay bardağı içecek olursanız, düzenli kullanım ile, bir kaç hafta sonra kilonuzdaki azalmayı fark edebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.