0

Diyet Salata Nasıl Olmalı?

diyet salata nasıl olmalıPek çoğumuz diyet yapıyor, ve genellikle diyetlerde sınırsız salata tüketilebiliyor. Ama, bu noktada, diyet salatanın nasıl olması gerektiği çok önemli. Diyet salata nasıl yapılır sorusunun yanıtı önemli; çünkü salatanızın hem düşük kalorili, hem de sağlıklı olması gerekiyor. Peki diyet salata nasıl olmalı? Yazımız içerisinde size bu sorunun yanıtları arasında yer alan, diyet salatanın içerisinde bulunmaması gerekenlerden söz edeceğiz…Radyo Dinle

Diyet Salata Nasıl Olmalı?
Diyet Salata Nasıl Yapılır?

• Diyet salatanıza kızarmış ekmek koymamalısınız. Kızarmış ekmeğin kalorisinin düşük olduğu söylenir, ama bu, karbonhidrat alımını arttırdığı, ve diyete engel olduğu gerçeğini değiştirmez. Bu nedenle malzemeler listesinden çıkarılmalıdır.

• Peynirin hem kalorisi yüksek, hem de içeriğinde yağ bulunduruyor. Bu nedenle salatanın içerisinde olmaması gerekenlerden.

• Diyet salatada, peynir ile aynı sebeplerden dolayı bulunmaması gereken bir diğer isim de mayonez. Hem yağ, hem de kalori miktarı oldukça yüksek…

• Glisemik indeksi yüksek olan, ve sadece diyet salatada değil, diyette yer almaması gereken bir diğer isim de patates… Kan şekerinizi bir anda yükseltip, aynı hızla düşürme etkisinden dolayı çabuk acıkmanıza neden oluyor.

• Sağlıksız yiyecekler arasında şarküteri ürünleri de yer alıyor. Sucuk, salam, sosis gibi isimleri, sadece diyet salata, ya da diyetinizde değil, günlük hayatınızda da tüketmemelisiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.