0

İncir Reçeli Tarifi

incir reçeliYaz aylarının yaklaşması ile birlikte pek çoğumuz reçel tarifleri hakkında bilgi almaya, ve bu sayede, kışa hazırlanmaya başladık bile… Bu yazımızda sizlere anlatacağımız incir reçeli de, hakkında bilgi sahibi olmak isteyeceğiniz reçel tarifleri arasında yer almaktadır. İncir reçeli nasıl yapılır, incir reçeli tarifi için gerekli malzemeler nelerdir, isterseniz gelin soruların yanıtlarını birlikte gözden geçirelim:Radyo Dinle

İncir Reçeli Tarifi İçin Gerekli Malzemeler:

*60 tane incir
*2.5 bardak şeker
*Bir kaç yaprak reyhan

İncir Reçeli Nasıl Yapılır?

İlk olarak incirlerin kabuklarını soyup yıkayın. Sonrasında haşlayın; ve ardından suyunu süzerek bir müddet süzülmelerini bekleyin. Süzülmelerinin sonrasında soğuk suyun içerisine attığınız incirleri, bu su ile birlikte yeniden haşlayın, ve bir kere daha süzülmelerini sağlayın.

Bu arada, 2.5 bardak su ile birlikte şekeri kaynatarak şerbet haline gelmesini sağlayın. Süzülmüş olan incirleri de kaynamakta olan bu şerbetin içerisine ilave ederek, reçel kıvamını alana kadar kaynatmaya devam edin. İncir reçelini ocaktan almaya yakın içerisine reyhanları ekleyip bir taşım daha kaynatın, ve ardından ocağın altını kapatın.

Afiyet olsun…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.