0

Ayva Reçeli Tarifi

ayva reçeli tarifiReçel tarifleri arasında yer alan ayva reçeli hakkında bilgileri yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere aktarmaya çalışacağız. Ayva reçeli nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan ayva reçeli tarifi ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylı bilgileri almak istiyorsanız, sizlere hemen ayva reçelini anlatmaya başlayalım…Radyo Dinle

Ayva Reçeli Tarifi İçin Gerekli Malzemeler.

*1.5 kilo ayva
*6 bardak şeker
*1/2 kilo limon

Ayva Reçeli Nasıl Yapılır?

İlk önce ayvaları soyun; ardından içerisinde bulunan çekirdekleri çıkartıp, rendeleyin, ve bir gün boyunca ağzı kapalı bir tencere içerisinde bekletin.

Ertesi gün, rendelenmiş olan ayvaların suyunu sıkın, ve bu suyu ölçün. İçerisine su da ekleyerek, elde edeceğiniz suyun altı bardak olmasını sağlayın. Daha sonra da içerisine şekeri ilave ederek, şerbet haline gelmesi için kaynatın. Ardından rendelenmiş olan ayvaları kaynamakta olan şerbetin içerisine ilave edin, ve kaynatmaya devam edin. Kaynamakta olan ayva reçelinin içerisine limon suyunu da ilave edip, ortalama on dakika yüksek ateşte kaynatmayu sürdürün.

On dakikanın sonunda ocağın altını kısıp, 45 dakika daha kaynatın; ve sonra ısıyı yükseltip bir taşım da bu şekilde kaynatın. Ardından ocağı söndürebilirsiniz. Ayva reçeliniz hazırdır.

Afiyet olsun…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.