0

Karadutlu Dondurma

karadutlu dondurma tarifiYaz aylarının gelmesi ile birlikte, kış aylarında dahi sık tüketilen dondurma tüketiminde bir artış söz konusu oldu. Hal böyle olunca piyasada dondurma fiyatları da farklılık göstermeye başladı, ve bu anlamda herkesin bir gerekçesi var… Kimileri keçi sütü ile yaptıkları dondurma fiyatlarını yüksek tutuyor; kimileri ise dondurma fiyatlarını uygun tutarak müşteri kazanmaya çalışıyor. Kimilerimiz de bu durumlardan emin olamayıp evde kendi dondurmasını kendi yapmak istiyor. Bu nedenle bu yazımızda sizlere karadutlu dondurma nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan, karadutlu dondurma tarifinden söz edeceğiz… Eğer karadutlu dondurma gibi farklı bir lezzet denemek isterseniz, hemen bilgilerimizi sizlere aktarmaya başlayalım…Radyo Dinle

Karadutlu Dondurma Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

*İki tane muz
*300 gram karadut
*İsteğe göre bal
*İsteğe göre vanilya

Karadutlu Dondurma Nasıl Yapılır?

• Karadutlu dondurma için ilk olarak muzları soyup dilimleyin, Hava almayan bir poşete koyarak bir gün boyunca derin dondurucuda bekletin.
• 1 günün sonunda muzları alın, karadutları, damak zevkinize göre bal ve vanilyayı robottan geçirerek boza kıvamını almasını sağlayın.
• Hazırlamış olduğunuz karadutlu dondurmayı hava almayacak bir kap içerisine alın, ve derin dondurucuda yedi saat kadar bekletin.
• Karadutlu dondurma servise hazır.
Afiyet olsun…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.