0

Zeytinyağlı Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Biz kadınların en büyük hatası, saç sağlığından çok görünümüne önem vermek. Bu nedenle, saçlarımızı bazen ayda bir kaç kez boyar, her gün yüksek ısıya maruz bırakarak düzleştiririz. Bununla birlikte saç bakımına da önem verir, saç bakım ürünlerine ve fiyatı pahalı şampuanlara yüksek miktarlarda ödemeler yaparız. Ancak evde bulunan malzemelerle, örneğin zeytinyağı ile saçlarımızda atom görevi üstlenecek bir zeytinyağlı saç maskesi hazırlayabiliriz. Saç dökülmesini ve saç kuruluğunu önleyerek saçları kökten uca besleyecek olan zeytinyağlı saç maskesi tarifini sizlere ilerleyen bölümlerde aktaracağız. Zeytinyağlı saç maskesi yaptığınızda nemlenecek olan saçlarınız, sağlıkla uzayacak. Ve yapmış olduğunuz tüm görünüm uygulamalarında mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlayacak. Peki zeytinyağlı saç maskesi nasıl yapılır? İşte bu noktada bilmeniz gereken her şey…Radyo Dinle

Zeytinyağlı Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Zeytinyağlı saç maskesi için kullanacağınız ana malzeme zeytinyağıdır. Ölçüsünü saçınızın gürlüğüne ve uzunluğuna göre belirlemelisiniz. Az olmamalı, ancak çok da olmamalı. Çünkü maske saçınızda beklerken yağ akıp üzerinizi batırabiliyor. Dolayısı ile bekleme süresi dolmadan saçlarınızı yıkamanız gerekiyor. İşte bu nedenle ölçüyü iyi ayarlamalısınız. Ortalama bir çay bardağı zeytinyağı yeterli olacaktır.

Zeytinyağlı saç maskesi tarifini uygularken ilk olarak yağı ısıtmalısınız. Ancak dikkat edin ki yanmasın. Çünkü zeytinyağı çok çabuk ısınıyor. Böyle olunca elinizi ya da başınızı yakabilirsiniz. Kısık ateşte, kontrollü bir ısıtma süresi yeterli olacaktır.

Isıtmış olduğunuz zeytinyağının içerisine yarım limon suyunu sıkıp karıştırın. Üzerine iki tatlı kaşığı da bal ilave edin. Balın zeytinyağına karıştırılmasının sebebi, limon suyunda bulunan asitli etkiyi kırmasıdır. Bu sayede zeytinyağlı saç maskesi saçlarınızın kurumasına neden olmamış olacaktır.

Hazırlamış olduğunuz zeytinyağlı saç maskesini saçlarınıza, özellikle saç diplerinizden başlayarak, masaj yapıp uygulayın. Bu şekilde 15 dakika bekleyin. Ardından ilk olarak saçlarınızı durulayıp, tüm malzemelerden arındırın; ardından da her zamanki kullanmış olduğunuz şampuanla saçlarınızı temizleyin.

Zeytinyağlı saç maskesini iki haftada bir kere uygulamanız yeterli olacaktır. Daha sık uygulanması, limonun saçlarınıza zarar vermesine neden olabilir. Bununla birlikte, yumuşayarak nemlenecek olan saçlarınız gürleşecektir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.