0

Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

yazın saç bakımı nasıl yapılırYazın saç bakımı önemlidir. Çünkü, gerek güneş, gerek deniz – havuz, gerek sıcak, ve ter… dolayısı ile, saçlar sürekli yıpranmakta; ve dolayısı ile de saç dökülmesi; ve saçların cansızlaşması… gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Bu nedenle önemlidir belki; ama yazın saç bakımı nasıl yapılır, ve yazın saç bakımında nelere dikkat edilmeli sorularının yanıtlarını çoğumuz bilmeyiz. Bu yazımızda sizlere, bilmediğiniz bu soruların yanıtlarından söz edeceğiz.Radyo Dinle

Yazın Saç Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?
Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

• Yazın saç bakımı ile ilgili bilmeniz gereken ilk detay: saçların her gün değil, en az iki günde bir yıkanmasının gerekliliğidir. Bununla birlikte, saçları şekillendirmek adına kullanılan yüksek ısılı cihazlar da saçların kopması, kırılması, kuruması, ve yıpranmasına, dolayısı ile de dökülmesine neden olmaktadır. Dolayısı ile, yazın saç bakımında dikkat edilmesi gerekenler bu anlamda göz ardı edilmemelidir.

• Bir başka nokta da, kullanılan saç bakım ürünleri ile ilgilidir. Şampuanınız, içeriğinde Sülfat bulundurmamalı, ve saç tipinize uygun olmalıdır. Saç kreminiz saç diplerine kesinlikle değdirilmemeli; ve bu ürünlerin durulama işlemi de çok iyi yapılmalıdır. Jöle, sprey… gibi şekillendirici ürünlerin en kalitelisi kullanılmalı, ve gün sonunda da mutlaka yıkanarak saçtan arındırılmalıdır.

• Bitkisel yağlardan destek alarak, kuru olan saçlarınızı canlandırabilmeniz de mümkün. Haftada bir kere, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, argan yağı, ya da badem yağı ile saçlarınıza masaj uygulayabilirsiniz. Özellikle bu yağlar arasında yer alan argan yağını, saçlarınızı yıkadıktan sonra uygulayabilir; ve saçınızda bırakabilirsiniz. Bal ile zeytinyağını karıştırıp yapacağınız maskeyi saçınızda yarım saat bekletir; ve yıkarsanız, saçlarınıza nem dopingi yapacağınızı da unutmamalısınız. Bu uygulamaların hangisini yaparsanız yapın, saç diplerinize parmak uçlarınızla masaj yaparak gerçekleştirirseniz, kan dolaşımının da artması dolayısı ile daha etkin sonuç elde edeceğinizi unutmamalısınız.

• Saçlarınızı her gün yıkamak durumunda iseniz, bu işi hem ılık su ile yapın, hem de her seferinde şampuan kullanmayın. Saç kurutma işleminde ise yüksek ısıdan kaçınmanız gerektiğini belirtmeliyiz.

• Sağlıklı beslenmenin de yazın saç bakımı için çok önemli olduğunu unutmamalısınız. Özellikle avokado, hem beslenme ile, hem de saça maske şeklinde uygulandığında oldukça etkili bir besin niteliği taşımaktadır. Stres faktörüne ise, hayatınızda olabildiğince az yer vermelisiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.