0

Taç Örgü Modeli Ve At Kuyruğu

taç örgü modeli nasıl yapılırSon günlerin saç modası: taç örgü modeli, ve, modası hiç bir zaman geçmeyen, ve asla da geçmeyecek olan at kuyruğu hakkında bilgileri sizlerle paylaşacak olduğumuz yazımız içerisinde, taç örgü nasıl yapılır, ve at kuyruğu nasıl yapılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz. Ama unutmayın, saçlarınızı geriye doğru tarayarak, lastik ile topladığınız; ve “işte yaptım” dediğiniz at kuyruğundan değil, şık bir at kuyruğundan söz ediyoruz. Gelin başlayalım…Radyo Dinle

Taç Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Taç örgü modelini yapmaya başlamadan önce saçlarınızı yıkayıp temizleyin. Sonrasında da, diplere olmamak kaydı ile, saç uçları, ve boylarına bakım yağı uygulayın. Bunu, saçlarınızın yumuşaması; dolayısı ile daha rahat işlem yapabilmeniz için gerçekleştireceksiniz. Sonrasında taç örgü modelini yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için de saçınızı, ön, ve arka olmak kaydı ile ikiye ayırın.

Ardından, önde ayırmış olduğunuz tutamı, şakaklarınızdan başlayarak örün. Örgü uzadıkça, bırakmış olduğunuz diğer ön kısım saçlarını da örgünüze dahil edin. Bunun sonrasında saçlarınızın bir kısmını ayırıp, yana doğru örgünüze devam edin. Bunun sonrasında, örgü tamamlandığında, parmak uçlarınızla, kibar hareketlerle saçlarınızı gevşetin. Böylece, saçlarınız daha hacimli duracaktır.

Ve ayırmış olduğunuz arka tutam… Bu kısmı da geriye doğru, klasik örgü şeklinde örmeniz gerekmekte. Ardından, ikinci örgüyü alıp ilk örgünün üzerine, tel tokalar ile sabitlemelisiniz. Ve sonraki adımınız da, sabitleyici bir sprey ile saçlarınızın gün boyu dayanıklılığını korumasını sağlamak… Artık makyajınızı da yaparak, istediğiniz yere gidebilirsiniz…

At Kuyruğu Nasıl Yapılır?

Modası hiç geçmeyecek at kuyruğunu yapmak için de yine, taç örgü modelinde olduğu gibi saçlarınızı yıkayın. Ardından da ister maşalayın, isterseniz de, eğer zamanınız bolsa, ve saçlarınızın ısıya maruz kalmasını istemiyorsanız bigudilerle sarın. Sonrasında, hazırlamış olduğunuz doğal dalgaları, arkadan, lastikli, kancalı bir toka ile, gevşek şekilde toplayın. Sonrasında, almış olduğunuz bir tutam saçı, kullanmış olduğunuz lastik tokanın üzerine dolayın. Ve son olarak saçlarınıza, parlaklık verecek bir sprey uygulayın. İşte at kuyruğu yapmak bu kadar kolay. Güle güle kullanın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.