0

Taç Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Farklı saç modelleri günümüzde sıklıkla uygulanıyor; ama bunların içinde en çok tercihedileni ve kullanımı da en yaygın olanı örgü modelleri. Sizlere bugün taç örgü modelinden söz edeceğiz ve taç örgü modeli nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını aktaracağız. Saçlarınızı adım adım örebilecek ve ortalama on dakika içerisinde çok şık bir saç elde edeceksiniz.Radyo Dinle

Taç Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Örgü modellerinin hangisini yapmak isterseniz isteyin, yapmanız gereken ilk şey saçlarınızı taramaktır. Taç örgü modelinde, taradığınız saçlarınızı yandan ayırmanız gerekmektedir. Şimdi adım adım ne yapmanız gerektiğini anlatmaya başlayabiliriz.

■ Saçınızdan bir tutam alın ve beş sıra Fransız örgü şeklinde örün.
■ Ardından normal örgüye geçin ve saç uçlarınıza kadar normal şekilde örmeye devam edin.
■ Küçük bir lastik toka ile saçınızın ucunu bağlayın.
■ Saçınızın bir tarafını örmeyi bitirdiğinize göre artık diğer tarafı örmeye başlayabilirsiniz. Ama burayı Fransız örgü kullanmadan; baştan sona normal örgü şeklinde örmelisiniz.
■ Bu örgünün de ucunu küçük lastik bir toka ile bağlayın.
■ Ardından ilk yapmış olduğunuz Fransız örgüyü hafifçe gevşetin. Bu kısım başınızın üst tarafında kalacak.
■ Artık tacınızı oluşturabilirsiniz. Bunun için, Fransız örgünün üstte, normal örgünün altta kalacağını bir kere daha belirtelim. İki örgünün ucunu tel tokalarla birleştirin. Eğer fazlalık kalırsa, onu geriye doğru atarak kıvırabilirsiniz.
■ Şimdi, eğer zamanınız varsa, saçlarınızın geriye düşen kısımlarını maşa ile kıvırarak hafif dalgalı, dolayısı ile havalı görünmesini sağlayabilirsiniz. Ardından da istediğiniz yere gidebilir, istediğinizi yapabilirsiniz.

Örgü modelleri arasında yer alan taç örgü modeli, pek çok ortamda rahatlıkla kullanılabilmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.