0

Soğan Kürü Tarifi

Bugüne kadar sizlere sık sık, saç uzatmanın yollarından söz etmeye çalıştık. Bu yazımızda da, içeriğinde bulunan Sülfür ile saç uzatmaya katkı sağlayan soğan küründen söz edeceğiz. Evet, yaz aylarında uzun saç kullanmak biraz problem, ama mevsim kışa döndüğünde, uzun saçlarınızın ahengi ile çevrenizdekileri etkileyebilirsiniz. Peki soğan kürü nasıl yapılır? İşte soğan kürü tarifimiz:Radyo Dinle

Soğan Kürü Nasıl Yapılır?

Soğan kürü tarifinde kullanacağınız soğanların adet miktarını saçlarınızın uzunluğuna göre belirleyebilirsiniz; bu miktar 3 – 4 soğan olarak belirlenebilir. Yapmanız gereken, soğanları rendeleyip, sonrasında da ince bir süzgeçten geçirerek suyunu almaktır.

Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Elde etmiş olduğunuz soğan suyu ile, önce saç diplerinize masaj yapın, sonra da tüm saçınıza soğan suyunun geri kalanını uygulayın. Ve böylece yarım saat kadar bekleyin. Ardından da saçlarınızı, her zaman kullandığınız şampuan ile yıkayabilirsiniz. Ama bizim size önerimiz, saçlarınızı sarımsak özlü bitlisel şampuanlarla yıkamanız yönündedir. Bu sayede uzun; ama sağlıklı saçlara da sahip olmuş olursunuz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.