2

Saçlarımın Hızlı Uzamasını İstiyorum

hızlı saç uzatan kürlerBiz kadınlar, genellikle erkeklere göre daha sabırsızız; özellikle de güzelliğimiz konusunda… Saç bakımı; ya da cilt bakımı yaptığımızda, etkiyi o anda görmek istiyoruz; ama saçlarımız lastik değil ki çekince uzasın; cildimiz de mekanik bir yapıda değil ki bir anda gerilip sıkılaşsın… Saçlarımın hızlı uzamasını istiyorum dediğinizde, bunun hemen olmasını beklememelisiniz; beslenmenize, yaşam şeklinize, kullandığınız kozmetiklere dikkat etmelisiniz; ama, saçlarımın hızlı uzaması için neler yapmalıyım, ve saçlarımın hızlı uzaması için neler yemeliyim gibi soruların etkin yanıtları da yok değil. Şimdi sizlere bu bilgilerden söz edeceğiz…Radyo Dinle

Saçlarımın Hızlı Uzaması İçin Neler Yapmalıyım?
Saçlarımın Hızlı Uzaması İçin Neler Yemeliyim?

• Saçlarımın hızlı uzamasını istiyorum diyen pek çok kişiye keratin bakımı öneriliyor. Ancak çoğumuzun aklında, keratin bakımı sırasında saça uygulanan kozmetik ürünün içeriğindeki kimyasallar arasında yer alan, özellikle Formaldehit isimli madde geliyor. Peki saçlarımızı koruyan, canlandırarak dış etkilerin zararlarından arındıran keratinin Protein olduğunu biliyor musunuz? Bu nedenle, Protein içerikli besinlere, beslenmenizde yer verebilirsiniz: Et, süt, ve süt ürünleri, balık, fındık, kurubaklagiller.. gibi besinlerin içeriğinde bol miktarda protein bulunmaktadır. Bu nedenle beslenme listenize dahil edebilirsiniz.

• Demir, Çinko; ve C vitamini de saçlarımın hızlı uzamasını istiyorum diyen kişiler tarafından, beslenme listesine, bu içeriklerin bulunduğu yiyecek; ve içeceklerle birlikte dahil edilmeli.

• Kullandığınız şampuanın, sizin saç tipinize uygun olması gerektiğini de unutmamalısınız. Her markanın, yağlı saçlar, boyalı saçlar, kuru saçlar… için üretilmiş farklı çeşitlerde şampuanları bulunmakta olup, saç tipinize en uygun olanın hangisi olduğunu bilmeli; ve onu kullanmalısınız.

• Saç uçlarının, saç bakımında özel bir yeri bulunmaktadır. Kırık saç uçlarını ortalama 6 haftada bir kestirmezseniz, kuru olan saç uçlarınıza maske uygulamazsanız, saçlarınız kendileri için uzayacak yol bulamayacaklardır.

• Saç diplerinize düzenli olarak masaj yapın, bunu, saçlarınızı fırçalayarak da gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede saç derinizdeki kan dolaşımı artacak, Oksijen miktarı fazlalaşacağı için saçlarınız daha kolay uzayacaktır.

• Kullandığınız fırçaların eskimiş, ve sentetik olmamasına dikkat edin. Kıl fırçalar her zaman daha etkili sonuç almanızı sağlamaktadırlar.

• Kimyasal içerikli ürünlerden; ve yüksek ısıdan saçlarınızı korumalısınız.

• Saçların hızlı uzamasına yardımcı olan bitkisel yağları da şampuanlarınızın içerisine ekleyebilirsiniz: Tatlı badem yağı, zeytin yağı, argan yağı, biberiye yağı, çam terebentin, yılan yağı… gibi bu anlamda pek çok alternatifiniz bulunmaktadır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

2 Comments

  1. Verdiğiniz bilgilere çok teşekkürler. Ben de sarımsak yağı, çamterebentin, badem ve ısırgan, gibi birçok saf ve güzel yağı içieren keratin bakım yağı kullandım. O kadar memnun kaldım ki, bitince devam etmeyi düşünüyorum. Çünkü hem hızlı uzama hem de kırıkları önleme ve kuruluğu alma konusunda çok çok fayda gördüm.

  2. Çok yararlı olduğunu düşündüğüm ve 2 yıldır saçlarımın inanılmaz uzamasını sağlayan kür: Evigen ampul , bepanten ampul, bemiks ampul ve badem yağı,
    Ampullerden birer adet kırıp saçlarıma friksiyon yapıyorum. Hafta sonu bone geçirip ertesi gün saçlarımı yıkıyorum . Ayda 4 kez yaptığım bu kürün oldukça faydasını gördüm. Bemiksin kötü kokusu hariç. Birde ampulleri kırarken dikkatç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.