0

Saçlarımın Hızlı Uzaması İçin Ne Yapmalıyım?

saç dipleri nasıl güçlenirBazılarımız, saçlarımın hızlı uzamasını istiyorum diyor, ancak, saçlarımın hızlı uzaması için ne yapabilirim; ya da saçlarımın hızlı uzaması için ne yapmalıyım sorusunun yanıtları hakkında yeteri kadar araştırma yapmıyor… Elbette saç kendiliğinden de uzar; bu bir ay içerisinde 1.5 – 2 santime kadar ulaşabilir; ama saçlarımın hızlı uzaması için ne yapabilirim sorusunun yanıtlarını uygulasanız dahi bir ayda saçınızı bir karış uzatamazsınız… Peki saçlarımın hızlı uzaması için ne yapmalıyım diyenler hangi yöntemleri denemeli?Radyo Dinle

Saçlarımın Hızlı Uzaması İçin Ne Yapabilirim?
Saçlarımın Hızlı Uzaması İçin Ne Yapmalıyım?

• Saçlarımın hızlı uzamasını istiyorum diyorsanız, her şeyin öncesinde saçlarınızı düzenli olarak yıkamanız; ve saç derisinin sağlıklı kalmasını amaçlamanız gerekiyor. Bunun için, saçlarınızı 2 günlük aralıklarla yıkayabilirsiniz. Böylece yağ; ve bakteri oluşumu gerçekleşmeyeceğinden, saçlarınızın daha hızlı uzaması için ortada herhangi bir engel de kalmayacaktır.

• Saç derisinin kan dolaşımını hızlandırmak da saçların hızlı uzaması için yapılabilecek bir diğer işlemdir. Bunun için saç derisine düzenli olarak masaj yapmalısınız. Her gün saçlarınızı beş dakika fırçalamak, haftada iki sefer doğal bitkisel yağlarla saç derisine masaj yapmak… oldukça etkili, saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırma yöntemlerindendir.

• Protein; ve vitamin desteği ile de saçlarınızı güçlendirerek, hızlı uzamalarını sağlayabilirsiniz. Bu anlamda, E vitamini, ve C vitamini oldukça etkili olacaktır. Beslenmenize, mevsim sebze; ve meyvelerini eklemek; ve bunları olabildiğince çiğ tüketmek, et, balık, tavuk, süt; ve süt ürünleri tüketmek de, protein alabilmeniz için size destek olacaktır.

• Zayıflamak, böbrekleri çalıştırmak, kaybedilen mineralleri geri almak, cilt sağlığını korumak… gibi pek çok nedenden dolayı günde 1.5 – 2 litre su içmek, saçlarınızın hızlı uzaması konusunda da size yardımcı olacaktır; hem de bu sayede saçlarınız her zamankinden daha canlı görünecektir.

• Saçlarınızı yıkarken sıcak su kullanmayın. Sıcak suyun, saçta bulunan tüm yağı yok ederek, saçı belki de besleyecek olan bu yağların gitmesine neden olduğu için de hızlı uzamanın önüne geçmektedir. Bu nedenle saçlarınızı yıkarken ılık su kullanın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.