0

Saçlarımın Hızlı Uzaması İçin Ne Yapabilirim?

saçlarımın hızlı uzaması için ne yapabilirimBiz kadınlar, birilerine sinirlenince gidip sinirimizi saçlarımızdan alıyor, sonrasında da saçlarımın hızlı uzaması için ne yapmalıyım, ya da saçlarımın hızlı uzaması için ne yapabilirim gibi soruların yanıtlarını öğrenmeye, hızlı saç uzatma yöntemlerini araştırmaya başlıyoruz. Bazen de, saçlarımız zaten oldukça uzun oluyor, ama bizim yine de gözümüz doymuyor, daha fazla uzatmak istiyoruz. İşte bu nedenle yazımızın ilerleyen bölümlerinde hızlı saç uzatma yöntemlerinden söz etmeye çalışacağız…Radyo Dinle

Saçlarımın Hızlı Uzaması İçin Ne Yapabilirim?
Saçlarımın Hızlı Uzaması İçin Ne Yapmalıyım?

• İlk olarak, en çok iki aylık aralıklarla saçlarınızdaki kırıkları aldırmanız gerekmektedir. Kırıklar saçlarınızın hava almasını engeller, ve saçlarınızı güçsüzleştirirken, düzenli olarak kırıkları aldırmanız halinde saçlarınızın rahatlamasını sağlamış olursunuz…

• Her fırsatta saç diplerinize masaj yapın. Şampuanlama, ya da saçlarınızı tarama işlemi sırasında yapacağınız dairesel masajlar ile, saçlı derideki kan dolaşımını arttırır, ve saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

• Saçların hava almasını önleyecek faktörleri ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Bu nedenle saçlarınızı temiz tutmalı, haftada 2 – 3 kere yıkamalısınız. Aksi halde yağ, kir; ve kepek gibi unsurlar, saç derisinin gözeneklerinin kapanmasına neden olmaktadır.

• Saçlarınız, ve saç derinizin kurumasını önlemelisiniz. Bunun için de şampuan kullanımını azaltmanız gerekmektedir. Her gün saç yıkamak, ve şampuanlamak, kuruma dolayısı ile saçların hızlı uzamasını engellemeye neden olan faktörler arasında yer alır.

• Saçlarınıza, saçları uzatmaya yarayan yağların karışımından bir maske uygulayabilir, ve bu maskeyi haftada 2 – 3 kere saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu şekilde nem kazanacak olan saçlarınızın uzaması daha kolay olacaktır. Isırgan otu yağı, zeytinyağı, Hindistancevizi yağı, tatlı badem yağı… bu yağlara örnek oluşturmaktadır.

• Saçlarımın hızlı uzaması için ne yemeliyim diyenlerin, günlük dengeli beslenmeye de dikkat etmeleri gerekmektedir. Gün içerisinde alınması gereken vitamin, mineral, protein; ve yağlar, hızlı saç uzatma yöntemleri arasında etkin rol oynamaktadır. Bu nedenle özellikle yeşil sebzeler, fındık, havuç, somon… gibi besinleri bol tüketmeniz gerekmektedir.

• Saçlarınıza çok fazla kozmetik işlem uygulamaktan kaçının. Fön, perma, röfle, boya… gibi uygulamalar saçlarınızın kırılıp kopmasına neden olur, ve yaptığınız bakımları etkisiz hale getirir. Bu nedenle, bu tür işlemlerden olabildiğince uzak durun…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.