0

Saçlarım Yıprandı Ne Yapmalıyım?

saçlarım yıprandı ne yapabilirimBiz kadınlar değişimi severiz… Saçlarımızın rengini sık sık değiştirelim, saçlarımıza şekil verelim… Ama aynı zamanda saçlarımız yıpranmasın… Sizce bu mümkün mü? Değil elbette; ve sonrasında yakınmalar başlar: Saçlarım yıprandı… Yazımız içerisinde, saçlarım yıprandı ne yapmalıyım; ve saçlarım yıprandı ne yapabilirim şeklindeki soruların yanıtlarını bulabileceksiniz…Radyo Dinle

Saçlarım Yıprandı Ne Yapabilirim?
Saçlarım Yıprandı Ne Yapmalıyım?

• Diyelim ki sizin de saçlarım yıprandı gibi şikayetleriniz var. O halde her şeyin öncesinde saçlarınıza, saç tipinize uygun içerikte şampuan, bakım kremi, ve saç bakım ürünleri kullanmalısınız… Bu tür ürünler saçlarınıza, gerekli olan ihtiyacı karşılayacaktırlar. Ancak eğer saçlarınız çok yıprandı ise, içeriğinde nem, ve proteinin de bulunduğu keratin ürünlerini de saçlarınıza kullanabilir, ve bu sayede ekstra bakım olanağından yararlanabilirsiniz. Keratin bakımı uygularken, kullanacağınız ürünün içeriğinde formaldehit bulunmamasına ise dikkat etmenizi öneriyoruz; çünkü formaldehitin bir çeşit zararlı zehir olduğu, ve vücudun farklı bölümlerine de zarar verdiği bilinmektedir.

• Yıpranan saçların kırılma olasılıklarının da yüksek olduğunu belirtmeliyiz. Bu nedenle, saçlarınızı yıkarken kullanacağınız suyun ılık olmasına özen göstermelisiniz. Zaten güçsüz olan saçlarınıza bir de siz baskı uygulamamalısınuz, öyle değil mi?

• Saçlarınızı taradığınız tarak, ve fırçaların niteliğine de dikkat etmelisiniz. Yıpranan saçların birbirlerine dolaşmaları oldukça kolaydır. Bu dolaşma sebebiyle saçlarınızı açmak için sert işlemler uygulayabilir, ince telli sık dişli taraklarla saçlarınızı tarayabilirsiniz; ama bu işlemin yanlış olduğunu unutmamalısınız. Kalın telli seyrek dişlitarak, ve fırçalar, saçlarınızı onarmanızda size yardım edecektir. Bir de saçlarınızı taramadan önce bakım spreyi uygularsanız, yumuşayan saçlarınızı daha kolay tarayabilirsiniz.

• Bildiğimiz gibi ısı, ve kimyasal ürünler saçlarımızı en çok yıpratan unsurlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle, saçlarınızı şekillendirmek için maşa, düzleştirici.. gibi cihazları kullanmadan önce, saçlarınıza, ısı etkilerine karşı koruyan sprey uygulamaları gerçekleştirmenizi öneriyoruz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.