0

Saçın Islak Görünmesi İçin Ne Yapılmalı?

saçın ıslak görünmesi içinBundan kısa zaman öncesine kadar, saçlarımızı yıkamamızın sonrasında mutlaka kurutup, evden öyle çıkmamız gerektiğini düşünürdük. Aksi zaten ayıp olurdu… Ama şimdilerde, saçın ıslak görünmesini sağlamak moda… Bunun için, eğer saç ıslak değilse dahi, saçın ıslak görünmesi için bazı yöntemler deneniyor. Bu yazımızda sizlere, 2016 ilkbahar – yaz modasına uyabilmeniz adına, saçın ıslak görünmesi için ne yapılmalı sorusunun yanıtlarını adım adım anlatacağız. Bu sayede siz de modaya uyabileceksiniz…Radyo Dinle

Saçın Islak Görünmesi İçin Ne Yapılmalı?

• Saçın ıslak görünmesi için ilk olarak, saçınıza şekil vermeden önce yıkayın; ve sonrasında da saç tipinize uygun bir bakım yağı ile saçlarınızın parlamasını sağlayın. Hem de bu bakım yağı saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Yağınızı saç uçlarına, ve sonrasında da tüm saçınıza, bir kaç damla şeklinde uygulamanız yetecektir. Yağı elinize alın; ve önce ellerinizi birbirine sürterek yağın ısınmasını sağlayın. Ardından, önce saç uçları, sonrasında da tüm saça elinizde kalan yağı masaj yaparak uygulayın.

• Saçın ıslak görünmesini sağlamak için uygulanması gereken sonraki adımda, saç uçlarına, ısı etkilerinden koruyucu sprey uygulayın. Sonrasında da saçlarınızı, çok yüksek ısıda olmamak kaydı ile, olabildiğince düzleştirmeye çalışın. Saçlarınıza zarar vermemek için düzleştiricinin derecesini 180; ve altı olarak belirleyebilirsiniz.

• Sonrasında, saçlarınızı ortadan ikiye ayırın, ve ardından da, elinize saç jolesi alıp, saçlarınızı yönüne göre arkaya, sağa, ve sola yapıştırın. Bu noktada, yanlar kenarlara, önler ise geriye doğru şekillendirilmelidir.

• Ardından, şekillendirmiş olduğunuz saçlarınızı saç spreyi ile sabitleyin; ve bozulmasını bu şekilde önleyin…

İşte saçın ıslak görünmesini sağlamak bu kadar kolay…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.