1

Saçımı Hızlı Uzatmak İçin Ne Yapmalıyım?

hızlı saç uzatmaSaçımı hızlı uzatmak istiyorum; ama saçımı hızlı uzatmak için ne yapmalıyım bilmiyorum diyenlerin sayısı oldukça fazla. Bu nedenle biz de bu yazımızda sizlere, hızlı saç uzatma yöntemlerinden söz etmeye karar verdik. Eğer siz de saçımı hızlı uzatmak istiyorum diyenler arasında yer alıyorsanız, hızlı saç uzatmaya dair merak ettiğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz…Radyo Dinle

Saçımı Hızlı Uzatmak İçin Ne Yapmalıyım?

• Hızlı saç uzatmaya yönelik olarak yapabileceğiniz ilk işlem, saçınızı yıkamanızın sonrasında soğuk su ile saçlarınızı beslemek. Bu uygulama sizin saç derinizdeki kan dolaşımının hızlanmasına, ve dolayısı ile ölü hücrelerin atılmasına neden olmaktadır. Eğer saç yıkama işleminin sonuna bırakmazsanız bu işlemi yıkama sırasında da yapabilirsiniz. Bunun için suyun sıcaklığını sürekli değiştirmeniz gerekmektedir. Saç derisindeki ölü hücrelerin atılması, sağlıklı hücrelerin hızlı saç uzatmaya daha fazla katkı sağlamasını olanaklı hale getirmektedir.

• Saç derisindeki kan dolaşımını arttırmanın bir diğer yolu da, saçı yıkama sırasında, parmak uçları ile saçlı deriye yapılması gereken masajdır. Bunu, pek çok kişinin yaptığı gibi tırnaklarınızla değil, parmak uçlarınızla hafif şekilde yapmalısınız. Aksi halde, kaş yapmaya çalışırken göz çıkartacağınızı unutmamalısınız.

• Balıkta, fındık, ceviz; ve keten tohumu gibi sert kabuklu yiyeceklerde Omega-3 yağ asitleri bulunmaktadır, ve bu sayede sadece vücut sağlığı değil, aynı zamanda saç sağlığı da korunmaktadır. Haftada iki ya da üç kere balık tüketmek, günde bir avuç fındık; ya da cevizi, kabuklarını o anda kırarak tüketmek, henüz öğütülmüş bir tatlı kaşığı keten tohumunu yoğurda karıştırarak yemek, saçımı hızlı uzatmak istiyorum diyenler için çok büyük katkı sağlamaktadır.

• Hızlı saç uzatma sürecinde dikkat edilmesi gereken bir diğer şey de, çok sıcak ortamlarda bulunulmamasının gerekliliğidir. Çünkü bu ortamlar saç derisinin kurumasına, ve hücrelerin işlevlerini daha az yerine getirmelerine neden olmaktadır.

• 1.5 – 2 ay ara ile saç uçlarını kestirmek, hızlı saç uzatma sürecinde yapılması önerilen bir işlem iken, bir diğer işlem de, saçların her gün her gün değil, haftada en çok üç sefer yıkanmasının gerekliliğidir. Aksi halde saç, kendi yağını kaybedecektir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

  1. Saçlarım yıllar içinde o kadar işlem gördü ki sonunda küstü bana. Eskiden hızla uzayan saçlarım hem uzamaz olmuştu hem de dökülmeye başlamıştı. Denemediğim yol, çare kalmamıştı ama sonuç alamıyordum. Arkadaşımın tavsiyesi ile Keratin iksir gözenek açıcı kullanmaya başladım. Şimdi her gördüğümde arkadaşıma teşekkür ediyorum. Belki size de faydalı olur bu yöntem diye yazmak istedim. Saçlarım hem hızlı uzamaya hem de yeni saçlar çıkmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.