1

Saçım Uzamıyor Ne Yapmalıyım?

hızlı saç uzatan kürlerSürekli olarak, saçım uzamıyor diyen okurlarımızın şikayetleri ile karşılaşıyor, saçım uzamıyor ne yapmalıyım, saçım uzamıyor ne yapabilirim… gibi sorulara yanıt bulmak istediklerini görüyoruz. Biz de bu nedenle bu yazımızda sizlere, özellikle de saçım uzamıyor diyerek, uzun saçları olmasını isteyenlere, saçlarını uzatmak için neler yapabileceklerinden söz edeceğiz…Radyo Dinle

Saçım Uzamıyor Ne Yapmalıyım?
Saçım Uzamıyor Ne Yapabilirim?

• Yumurta akı, saç uzatma yöntemleri arasında yer alan, en bilinenlerden, ve sadece saç uzatmak değil, aynı zamanda saç bakımı da yapılmasını sağlayan bir alternatif.. Yapmanız gereken saçlarınıza yumurta akını uygulayıp, ardından da saçlarınızı streç film ile sararak bir kaç saat beklemek. Sonrasında saçınızdaki yumurta akını önce soğuk su ile saçınızdan akıtın. Aksi halde katılaşarak saçlarınıza yapışması söz konusu olacaktır. Sonrasında da her zamanki gibi şampuanınızla saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu uygulama sonrası saçlarınızı yıkadığınızda, herhangi bir yumurta kokusu ile de karşılaşmayacaksınız.

• Saçlarınızı sık sık saç fırçası ile tarayarak da hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem sayesinde saç derinize masaj yapmış olursunuz, ve bu masaj sizin saç derinizdeki kan dolaşımının hızlanmasını olanaklı hale getirecektir. Hızlanan kan dolaşımı nedeni ile saçlarınız beslenir, ve daha hızlı uzamaya eğilim gösterir.

• Bitkisel yağların saç uzatmaya yönelik çok önemli faydaları vardır. Bu yağlar arasında yer alan susam yağı, çörek otu yağı, badem yağı, çam terebentin esansı, yılan yağı, zeytin yağı… gibi pek çok yağı, her birinden aynı ölçüde karıştırabilir, ya da ölçülerde farklılık dahi yaratabilirsiniz. Elde ettiğiniz yağ karışımını öncelikle biraz ısıtın, sonrasında da saçlarınıza uygulayıp, streç film ile saçlarınızı sarın. Ardından bir kaç saat bu şekilde bekleyip, saçlarınızı her zamanki gibi yıkayabilirsiniz.

• Bal, yumurta sarısı, ve haşlanmış patates suyunu birbirine karıştırıp oluşturacağınız maskeyi de saçlarınıza dipten uca yedirmeli, sonrasında da bir kaç saat bu şekilde beklemesini sağlamalısınız. Bu arada saçlarınızın hava almasını önlemek için yine streç filmden yardım alabilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz bu uygulama ile saçlarınız hem hızlı uzar, hem de nemli kalmasına destek olabilirsiniz.

• Bir fincan aloe veranın içerisine, bir çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu, ve yarım tatlı kaşığı bal ilave ederek karıştıracağınız bu maskeyi saçlarınıza uygulayıp, ortalama yarım saat bekletebilir; ve ardından her zamanki gibi yıkayabilirsiniz. Saçım uzamıyor ne yapabilirim diyenler bu karışım sayesinde hem saçlarını uzatabilir, hem parlak; ve canlı görünmesini sağlayabilirler.

• Saçlarınızı ısı, ve kimyasal etkilerden korumayı ihmal etmeyin. Bu unsurlar saçlarınızın kurumasına neden olarak kırılma, ve dökülmelere sebebiyet verirler. Uzamayı önledikleri de bilinmesi gereken bir diğer gerçektir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

  1. Saçlarım yıllar içinde o kadar işlem gördü ki sonunda küstü bana. Eskiden hızla uzayan saçlarım hem uzamaz olmuştu hem de dökülmeye başlamıştı. Denemediğim yol, çare kalmamıştı ama sonuç alamıyordum. Arkadaşımın tavsiyesi ile Keratin iksir gözenek açıcı kullanmaya başladım. Şimdi her gördüğümde arkadaşıma teşekkür ediyorum. Belki size de faydalı olur bu yöntem diye yazmak istedim. Saçlarım hem hızlı uzamaya hem de yeni saçlar çıkmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.