0

Saçı Klordan Korumak İçin Yapılması Gerekenler

saclari klordan korumak icin alinmasi gereken onlemlerYaz aylarının gelmesi ile birlikte, kendimizi sabırsızlıkla beklediğimiz havuzlara, denizlere atmaya başladık. Ama burda öyle bir tehlike var ki, havuz suyuna uzun süre maruz kalan mayomuzun rengi soluyor, lastiği deforme oluyor… Bunun gibi cildimiz, ve saçlarımız da klor piyangosundan nasibini alıyor. Bütün kış bakımını yaptığımız saçları klordan korumak için, yaz aylarında da dikkatli olmalıyız. Peki saçı klordan korumak için dikkat etmemiz gereken şeyler arasında neler yer alıyor?Radyo Dinle

Saçları Klordan Korumak İçin Yapılması Gerekenler
Saçı Klordan Korumak İçin Yapılması Gerekenler

• Her şeyin öncesinde, havuza girmeden önce, cildimize güneş koruyucu krem kullanıyoruz da, saçlarımızı savunmasız mı bırakacağız? Elbette hayır… Durulanmayan saç bakım kremleri, ya da saç bakım yağlarından bir tanesini saçlarımıza uygulamamız halinde, klorun saçlarımıza etki etmesini önlemiş oluruz.

• Saçlarınıza bone takmanız halinde, klorun saçlarınıza etki etmesini yine önleyebilirsiniz. Ama bunun yanında, havuza girip, aynı zamanda da şık olmak isterseniz, saçınıza yüksek topuz, ya da örgü modellerinden birini uygulamanızı önerebiliriz.

• Saçları klordan korumak adına almış olduğunuz tüm önlemlere rağmen, havuzdan çıkmanızın hemen sonrasında, saçlarınızı en az iki sefer şampuanlayarak, ardındand a saç kremi sürüp, en az 5 dakika beklemenizin sonrasında yıkamanız gerektiğini unutmamalısınız.

Bu işlemleri, her havuza girdiğinizde tekrarlamanız halinde, saçlarınız yumuşak, sağlıklı, ve bakımlı olacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.