0

Saç Yağlanmasının Nedenleri

saç yağlanmasının nedenleriSaçı uzun olan her kadın saç yağlanmasından şikayetçidir. Ancak saç yağlanmasının nedenlerini çoğumuz bilmediğimiz için, belki de saç yağlanmasına kendimizin neden olacağını düşünemeyiz. İşte bu nedenle, hepimizin, saç yağlanması neden olur sorusunun yanıtları hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Yazımız içerisinde, sizlere, bizim de neden olabileceğimiz saç yağlanmasının nedenleri hakkında bilgilerden söz edeceğiz.Radyo Dinle

Saç Yağlanması Neden Olur?

• Kimilerimiz, saç yağlanmasına çok fazla maruz kaldığından dolayı, saçlarını her gün yıkamak durumunda kalır. Ve aslında bu davranışın, saçın doğal yağına zarar verdiğini bilmez. Bu nedenle, saçlarınız çok yağlanıyor olsa dahi, haftada en çok üç kere yıkamanız gerektiğini unutmamalısınız.

• Saçlarınıza çok sık dokunmanız da yağlanma sebebidir. Çünkü, parmak uçlarınızda var olan yağların saçlarınıza taşınmasına, bu hareket ile neden olmuş olursunuz.

• Kullandığınız saç kremi de saç yağlanmasının nedenleri arasında yer alabilir. Saç kremini sadece saç uçlarına uygulamalı, çok fazla kullanmamalı, ve olabildiğince iyi durulamalısınız. Saç kremi direkt olarak saç yağlanmasına neden olmasa dahi, saçların sönük görünmesine sebep olabilir.

• Saçların gereğinden fazla da taranmaması gerekmektedir. Tarama işlemi saçlarınızın başta parlak görünmesine bile neden olsa, sonrasında saç yağlanması durumu ortaya çıkmaktadır. Tarama işlemi sırasında, tarağı saç diplerine de sürmemelisiniz.

• Kullanmakta olduğunuz saç fırçasını eğer her gün, ya da olabildiğince sık temizlemiyorsanız, bu durum da saç yağlanmasının nedenleri arasında yer alır, ve saç şekillendricisi, ya da eskiden kalan, saçınızdan bulaşmış yağ dolayısı ile, kullandığınız saç fırçasının, saçlarınıza tozları, ya da yağ, şekillendirici gibi istenmeyen materyalleri taşıması muhtemeldir.

• Saç fırçasında kalan şekillendirici, ve yağlar gibi, fırçaya bulaşan kirli saçlar da saç yağlanmasına neden olabilir. Bu nedenle fırçayı temizlerken, saçları da üzerinden toplamanız gerekmektedir.

• Saç yağlanmasının söz konusu olduğu zamanlarda saçlarınıza kullanacağınız nemlendirici, parlatıcı, sprey… gibi bakım; ve şekillendirme ürünleri de saç yağlanmasınma sebepleri arttıracak ürünler arasında yer almaktadır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.