0

Saç Uzatan Maskeler

saç uzatan maskelerBu yazımızda sizlere, saç uzatan maskeler ile ilgili bilgilerden söz edeceğiz. Bazen moda olduğu için, bazen sevgilimizden ayrıldığımızda; bazen de bakımından sıkıldığımızda kısalan saçlarımız, saç uzatan maskelerle, istediğimiz zamanlarda, yeniden hızlı şekilde eski uzunluklarına kavuşabiliyor. O halde gelin, hayallerinizdeki, o rüyalarınızı süsleyen uzun saçlara nasıl sahip olabileceğinizi gözden geçirmeye başlayalım…Radyo Dinle

Çam Terebentin İle Saç Uzatma

Çam terebentin ile saç uzatma için gerekli malzemeler şu şekilde.
*200 gram bitkisel şampuan
*İki yemek kaşığı çam terebentin
Bu malzemelerle yapmanız gereken tek şey, saçlarınızı bitkisel şampuan ile yıkamak; ama öncesinde şişenin içerisine çam terebentini de eklemiş olmak. Her kullanım öncesinde şampuan şişesini çalkalamanız gerekmektedir. Saçlarınıza şampuanı uygulayıp, beş dakika, saç diplerine masaj yapın, ardından da ılık su ile durulayın. Gün aşırı uygulayabileceğiniz bu yöntem, yaz aylarında çok sık karşılaşacağımız saç dökülmesine de çözüm olacaktır.

Yoğurt İle Saç Uzatma

Yoğurt ile saç uzatma için gerekli malzemeler şu şekilde:
*Bir yemek kaşığı yoğurt
*Bir tane yumurta
*Bir yemek kaşığı kına
*Üç damla limon suyu
Malzemelerin tamamını birbirine karıştırıp, bir macun kıvamına getirin, ve sonrasında, önce saç dipleri, sonra da saç tellerine güzelce yedirin. Ardından saçınızı bu şekilde yarım saat bekleyin; ve sonrasında ılık su; ve bitkisel şampuan ile her zamanki gibi yıkayın. Haftada bir kere uygulayabileceğiniz, saç uzatan maskeler arasında yer alan yoğurt maskesi içerisinde yer alan kınanın, saç rengini değiştirme olasılığına karşı, dikkatli kullanmanızda yarar var.

Sinameki İle Saç Uzatma

Sinameki ile saç uzatma için gerekli malzemeler şu şekilde:
*Bir tane Bemiks ampul
*Bir tutam sinameki
*Bir tatlı kaşığı tatlı badem yağı
İlk olarak, bir çay bardağı suyun içerisinde sinamekiyi kaynatın; ve ardından bir süre demlenmesini bekleyin. Sonrasında bitkiyi sürerek alıp, sinameki suyunun içerisine tatlı badem yağını, ve Bemiks ampulü ilave edin. Artık elde ettiğiniz karışımı saç köklerinden saç diplerine doğru uygulayabilirsiniz. Sonra da bu şekilde en az yarım saat bekleyin. Bekleme sırasında saçlarınızı bir bone ile sararsanız daha etkili sonuç alırsınız. Sinameki kürünü haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Susam Otu İle Saç Uzatma

Susam otu ile saç uzatma için gerekli malzemeler şu şekilde:
*Bir tane yumurtanın sarısı
*Bir yemek kaşığı susam otu
*Bir yemek kaşığı çörek otu yağı
Susam otunu bir çay bardağı su ile kaynatıp, sonra ılımasını bekleyin, ve ardından da içerisindeki bitkiyi süzün. Kalan suyun içerisine yumurta sarısını, ve çörek otu yağını ilave edin. Ve elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza uygulayıp, en az on dakika bekleyin. Sonrasında saçlarınızı her zamanki gibi yıkayabilir; ve bu uygulamayı haftada bir kere gerçekleştirebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.