0

Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

sac-orgusu-nasil-yapilirSaç örgüsü son zamanların en çok tercih edilen saç modelleri arasında yer alıyor, ve herkes kendine göre bir saç örgüsü modeli yapıyor; ama internet üzerinde yine de, saç örgüsü nasıl örülür, saç örgüsü nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını merak edip araştırıyoruz. Biz de bu nedenle yazımız içerisinde sizlere, saç örgüsü yapmanın püf noktalarını adım adım anlatmaya karar verdik…Radyo Dinle

Saç Örgüsü Nasıl Örülür?
Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

• İşe ilk olarak saçınızı tarayıp dolaşıklıklarından kurtarmakla başlayın. Örgü sırasında açmaya çalıştığınız bir dolaşık kısmın, o zamana kadar yapmış olduğunuz tüm örgüyü yok edebileceğini unutmayın. Bu nedenle, tedbiri baştan ele almakta yarar var…

Hollanda Örgüsü Nasıl Yapılır?

• Saç örgüsünü, saçınız ıslak iken yapın. Bu sayede, örgünün hem pürüzsüz olduğundan emin olursunuz; hem de tüm saç tellerini örgüye dahil edebilmeniz kolaylaşır. Ancak eğer saçınızı ıslatmak istemiyorsanız, şekillendirici spreylerden de yararlanabilirsiniz.

• Saçı sıkı örmek, örgünün dayanıklılık süresini arttırmak adına önemlidir. Ve örgüye, ince tutamları sonradan dahil ederseniz, daha güzel bir model elde edebileceğinizi belirtmeliyiz.

• Örgüye dahil edeceğiniz tutamların eşit miktarda saçtan oluşması gerektiğini unutmayın. Aksi halde örgü hem güzel görünmeyebilir; hem de sağa sola kayma durumu söz konusu olacaktır.

Bakımlı Görünmek İçin Neler Yapılmalı?

• Aynı saç örgüsünün sonraki gün de kullanılmasını istiyorsanız, saç şekillendirici ürünleri ilk gün kullanmayın. İkinci gün, saçlarınızı düzeltirken kullanmayı tercih edin.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.