0

Saç Kurutma Nasıl Yapılır?

sac kurutma nasil olmaliAslında bizler, saç kurutmanın çok kolay bir işlem olduğunu düşünüyoruz. Öyle de görünüyor zaten, saç kurutma makinesini saça tutun; ve çalıştırın gitsin… Fakat, çoğumuz bilmiyoruz ki, saç kurutmada yapmış olduğumuz hatalar dolayısı ile saçlarımız elektrikleniyor, kuruyor, kırılıp cansızlaşıyor… Peki saç kurutma nasıl olmalı? Saç kurutma nasıl yapılır? Yazımız içerisinde bu soruların yanıtlarını bulabileceksiniz…Radyo Dinle

Saç Kurutma Nasıl Yapılır?
Saç Kurutma Nasıl Olmalı?

• Her şeyin öncesinde, çok ıslak saçı kurutmaya çalışırsanız hata yaparsınız… Çünkü eğer saç çok ıslaksa, kuruması için o kadar çok ısıya gereksinim duyacaktır. İşte bu nedenle, saç kurutma makinesini kullanmadan önce, saçlarınızı nazikçe sıkıp fazla suyunu alın. Ardından saç havlusu ile bir süre bekleyin ki saçınızdaki fazla suyu emsin. Ardından dolaşık olan saçınızı açın… Zaten bu sırada da saçlarınız kuruyacak… Ve artık, saçlarınızı kurutabilirsiniz…

Parlak Saçlara Sahip Olmanın Yolları

• Saçlarınızı kuruturken kullandığınız fırçanın telleri metal ise, saç kurutma makinesi bu fırçayı ısıtacak, saçlarınıza çok fazla ısı etkisi sağlayacaktır. Ancak, eğer naylon, ve doğal hayvan kılından yapılmış fırçaları tercih ederseniz, saçlarınızın daha az yıpranıp, daha pürüzsüz görüneceğini bilmelisiniz.

• Saç kurutma sırasında kullanacağınız ısı derecesi de önemli… Eğer yüksek ısıyı tercih ederseniz saç uçlarınız kurur, ve cansızlaşır… Bununla birlikte saç dipleriniz terler, ve sonrasında saçlarınız elektriklenmeye maruz kalır… İşte bu nedenle, ısı ayarı olabildiğince düşük tutulmalıdır.

• Saçlarınızın uç kısımları, ve ortasını kuruturken saç kurutma makinesini aşağı doğru tutmalısınız. Ancak bununla birlikte, saçlarınızın tepesini kuruturken de yukarı doğru hareketler yapmalısınız ki saçlarınız hacim kazansın.

Evde Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmeli?

• Saç kurutma işlemine son verdiğinizde, saçlarınız tamamen kurumuş olmalı. Aksi halde elektriklenme sorunu kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle, ısı ayarında saçlarınızın genelini kurutup, kurutma işleminin bitmesine yakın da soğuk ayarı kullanmalısınız. Bu sayede saçlarınızın daha uzun süre güzel görünmesi söz konusu olacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.