0

Saç Kestirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

saç kestirirken dikkat edilmesi gerekenlerBiz kadınların, saç kesimini hep depresyonda olduğumuzda, sevgilimizden ayrıldığımız, ya da eşimizle kavga ettiğimizde yaptırdığımız; yani üzüldüğümüzde, hırsımızı almak için yaptırdığımız düşünülür. Oysa durum hiç de bu şekilde değildir. Saç kesimi, farklı saç modeline sahip olmak istediğimizde, saçımızın şeklinden sıkıldığımız zamanlarda başvurduğumuz bir yöntemdir. Ama aynı zamanda, saç kesimi, verilen önemli bir karardır; çünkü özellikle kısa kesimlerin geri dönüşü yoktur… Peki saç kestirirken nelere dikkat edilmeli? Yazımız içerisinde sizlere, saç kestirirken dikkat edilmesi gerekenlerden söz edeceğiz…Radyo Dinle

Saç Kestirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

• Saç kestirirken dikkat edilmesi gerekenlerden ilki, yapılacak olan saç kesimini taşıyabilecek olmanızdır. Bunun için, yaptırmak istediğiniz saç modelinin, farklı kişilere nasıl bir hava verdiğine bakmalısınız. Çok sempatik bir insanken, sert bir tavır takınamayacağınızı unutmayın.

• Saçınızı gerçekten kestirmek istiyorsanız kestirin. Biraz önce de belirttiğimiz gibi, eğer bunu gerçek anlamda istemiyorsanız, yaptıracağınız işlemin geri dönüşünün olmadığını hatırlayın. Uzun saçlarınızı kestirip, sonrasında “Ah saçlarım…” demenizin hiç bir anlamı olmayacak.

• Uygulayacağınız saç modelinin, saçınızın dokusuna uygun olması gerektiğini hatırlayın. Kısa bir saç kesimi, kıvırcık saçta hafif bir bonus kafa imajı yatayabilir; ve sürekli fön çektirmeniz gerekebilir. Bu ihtimalleri kuaförünüz ile birlikte değerlendirmelisiniz.

• Modanın sizin hayatınızdaki yerini göz ardı etmeyin… Ama, televizyonda gördüğünüz bir defiledeki, bir mankene yakışan saç kesiminin size de yakışabileceği ihtimalinden çok, o mankenin ortamını da düşünün… Işıklar, flashlar, her gün gidilen kuaförler, yapılan saç bakımları… Kaldırabileceğiniz saç modelini uygulayın…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.