0

Saç Düzleştirici Kullanmanın Püf Noktaları

sac duzlestirici kullanirken dikkat edilmesi gerekenlerAramızda, saç düzleştirici ile çok yakın arkadaş olanlar var… Hatta bazılarımız, bu cihazlarla o kadar samimiyiz ki, saçlarımız aslında çok kıvırcık, ama bunu kimse bilmiyor, çünkü biz saçlarımızı her yıkadığımızda, hemen saç düzleştirici kullanımı gerçekleştiriyoruz. Peki saçlarımızla bu kadar sık iletişim halinda olan saç düzleştirici kullanmanın püf noktaları neler? Yazımız içerisinde, saç düzleştirici kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri bulabileceksiniz:Radyo Dinle

Saç Düzleştirici Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Her şeyin öncesinde, doğru saç düzleştirici kullanımı gerçekleştirmeli, saç düzleştiricinizi saçlarınızın cinsine göre seçmelisiniz. Örneğin, eğer saçlarınız çabuk kırılıyorsa, bir de saç düzleştirici kullanımı sırasında kırılmaması için, seramik tabanlı cihazları kullanmalısınız. Eğer saç düzleştirme işleminin çabuk bitmesini istiyorsanız titanyum taban kullanmalısınız. Saçlarınıza uzun süre temas etmemesi gereken bu tabanda, daha çabuk ısınıp, ısıyı daha hızlı yayma özelliği bulunmaktadır. Turmalin tabanın ise, saçlarınızın daha düz olmasını sağladığını, daha parlak, aynı zamanda bu şekilde daha az elektriklenen saçlara sahip olacağınızı belirtmemiz gerekmektedir.

• Kullanacağınız saç düzleştiricinin boyutunun da önemli olduğunu unutmamalısınız. Saçınızın durumuna göre, boyutu şu şekilde belirlemelisiniz: Kalın; aynı zamanda da uzun saçlar için 32mm, Kıvırcık saçlar için 28mm, Omuz hizasındaki orta kalınlıkta saçlar için 25mm, Kısa saçlı kalın telli saçlar için 22mm, pixie saçlar için ise 19mm boyutunda saç düzleştirici tercih edilmelidir.

• Saç düzleştirici kullanmanın püf noktaları arasında, cihazı kullanmadan önce saçlara mutlaka, ısı etkilerinden koruyucu sprey uygulamanın gerekliliğinden de söz etmemiz gerekir. Ve unutmamalısınız ki bunun, cihazın kalitesi ile hiç bir alakası yoktur. Bu tür tüm cihazlar saçlarınıza yüksek ısı uygular, ve her ne kadar kalın da olsa saçlarınız bu ısıyı tolere edemeyerek nemsiz kalıp, kırılabilir.

• Saçınıza uygulayacağınız ısıyı da iyi ayarlamalısınız. 185 santigratı geçmemesine dikkat etmelisiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.