0

Sabahları Saçlarım Kalkıyor Ne Yapmalıyım?

saclarimin-duzgun-olmasini-istiyorumHerkesin hayalidir: Saçlarımın düzgün olmasını istiyorum der; ve akşamdan çektirdiğimiz fönün sabaha da kalmasını isteriz, ama işler bizim istediğimiz gibi gitmez, ve, sabahları saçlarım kalkıyor, saçlarım dağılıyor… diyerek Google üzerinde arama yapan kişiler arasına giriveririz… Acaba ne yapmak, bu işe nasıl bir çözüm bulmak lazım? İşte bu sorunun yanıtlarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz…Radyo Dinle

• Sabahları saçlarım dağılıyor şeklinde yakınmalarda bulunmak istemiyorsanız, geceleri uyumadan önce saçlarınızı örün… Aksi halde saçlarınız, yastığa değdiği için elektriklenecek, ve birbirine dolaşacaktır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise, ıslak değil, kuru saçı örmeniz gerektiği, ve örgüyü çok sıkı yapmamanın önemidir.

Brezilya Fönü Zararlımı?

• Saçlarımın düzgün olmasını istiyorum diyorsanız, saç uçlarınıza, bir kaç damla Hindistancevizi yağı uygulayın. Bu şekilde saçlarınız hem daha parlak görünecek, hem de elektriklenmeyecektir. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken konu, yağı sadece saç uçlarına, ve az miktarda uygulamanızın gerekliliği…

• Saçlarım dağılıyor şeklinde bir şikayetiniz varsa, bunu da kullandığınız yastığa bağlayabiliriz… Şöyle ki, eğer yastık kılıfınız saten, ya da ipek değilse, saçlarınızda kırıklar oluşabilir, saçlarınız dökülebilir… Ya yastık kılıfınızı değiştirin, ya da, saçlarınızı ipek; veya saten bir şal ile sarmayı deneyin.

• Maden suyunu aloe vera jeli ile karıştırıp, elde ettiğiniz karışımı bir sprey şişesinin içerisine doldurun. Ardından, hazırlamış olduğunuz bu spreyi her gece saçlarınıza, bir kaç damla olacak şekilde püskürtün. Bu yöntemin, saçlarınızı nemlendirip, elektriklenmeyi önleyeceğini belirtebiliriz.

Saç Kurutma Nasıl Yapılır?

• Saçlarınızın derli toplu olması için kullandığınız metal saç tokaları, saç kırılmalarına neden olabilir. Bunu önlemek için plastik toka kullanabilirsiniz; ancak bu noktada da, kullanacağınız plastik tokaların, saçlarınızda kalitesiz durmamasına özen göstermelisiniz. Aksi halde saçlarınız, bakımlı dahi olsalar, öyle görünmeyeceklerdir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.