0

Pratik Dalgalı Saç Yapımı

dalgalı saç yapımıHepimiz saç bakımı yapıyor, ama sonrasında da, şekillendirme işlemi uygulayarak, bakım yaptığımız saçlarımızı nemden uzaklaştırarak kurutup, kırılmalarına neden oluyoruz. Düz saçı olanlar dalgalı saç, dalgalı saçı olanlar ise düz saç ister, ve bunun için de ısı etkili cihazlar kullanırlar ya… Amaç belki şekillendirmektir, ama saça zarar verdiklerinin farkında değildirler. Peki dalgalı saç yapımını, saça zarar verip, ısı uygulamadan gerçekleştiremez miyiz? Yazımız içerisinde sizlere, dalgalı saç nasıl yapılır sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz; hem de ısı kullanmadan…Radyo Dinle

Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

• Dalgalı saç yapımı için ilk olarak saçlarınızı yıkayın, ve ardından durulayıp, sonrasında da ya yumuşak bir havlu ile; ya da eski bir t-shirt ile nazikçe kurulayın. Ve sonrasında da nazikçe tarayın. Bu işlemleri nazikçe yapmalısınız, çünkü aksi halde hem kurulama, hem de tarama işlemi, saç kırıklarına neden olabilmektedir.

• Bu aşamada, öncelikle dikkat etmelisiniz: saç kurutma makinesi kullanımı söz konusu değildir. Sonrasında da şunu yapmalısınız: Saçlarınız nemli iken, saç köpüğünü, saçınıza aşağıdan yukarı doğru uygulayın; ve bu sırada ellerinizi kullanarak da saçlarınızı kıvırabilirsiniz.

• Artık saçınıza bir saç bandı takabilirsiniz; sonrasında da, saçlarınızı bu banda sarmalısınız. Eğer sık dalgalar istiyorsanız, saçlarınızı bir kaç kere banda dolayın; ama kalın, ve salaş görünen bir dalga ise istediğiniz, saçlarınızı bir kere bandın etrafında çevirmeniz yeterli olacaktır.

• Bu şekilde saçlarınızın kurumasını bekleyin, sonrasında saçlarınızı açabilir; ve istediğiniz dalgalı saç modeline sahip olabilirsiniz. Ama eğer sinüzit gibi bir probleminiz varsa, bu işlemi gece yapıp, saçlarınızın sabaha kadar beklemesini de sağlayabilir; ve daha etkili bir dalgalı saç modeline sahip olabilirsiniz.

• Son olarak saçlarınıza bir sabitleyici sprey uygulayın, ve ancak bu şekilde dalgalı saç modelinin gün boyu sizi yarı yolda bırakmayacağını aklınızdan çıkartmayın. İşte işleminiz bitti… Saçlarınıza hiç bir zarar vermeden uyguladığınız dalgalı saç modelini güle güle kullanabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.