0

Parlak Saçlara Sahip Olmanın Yolları

parlak saclara sahip olmanin yollariYaz aylarında, parlak saçlara sahip olmanın yollarına, her zamankinden daha çok gereksinim duyuyoruz; çünkü, güneş, deniz; ve havuz… saçlarımızın kuruması; ve cansız görünmesi için en önemli nedenler arasında yer alıyor. Bu yazımızda sizlere, saçlarımın parlak olması için ne yapmalıyım, ve saçlarımın parlak görünmesi için ne yapmalıyım sorularının yanıtlarından söz edeceğiz.Radyo Dinle

Saçlarımın Parlak Görünmesi İçin Ne Yapmalıyım?
Saçlarımın Parlak Olması İçin Ne Yapmalıyım?

• Parlak saçlara sahip olmanın yollarından ilki, içeriğinde alkol bulunan saç bakım ürünlerini satın alıp kullanmamaktır. Elinizden geldiğince doğal içeriğe sahip saç bakım ürünleri kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız.

• Saçlarınıza uygulamış olduğunuz saç fırçalarının mutlaka doğal kıllardan yapılmış olması gerekmektedir. Eğer söz konusu saç fırçanız plastik ise, saçlarınızın yıpranmasına neden olacaktır.

• Haftada en az iki kere, saçlarınızı soğuk su ile yıkayın. Bu işlemi yaz aylarında rahatlıkla uygulayabilirsiniz; ve bu sayede saçlarınızın parlaması da söz konusu olmuş olacaktır.

• Kullanmakta olduğunuz saç kurutma makineleri, ve saç maşalarının iyonlu olanlarını alacak olursanız, bu cihazların da saçlarınızdaki parlamaya yardımcı olacağını belirtmemiz gerekir. Aynı zamanda elektriklenmeyi de önleyen bu cihazlar, saçlarınızın sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

• En az 2 ayda bir kırıklarını aldırdığınız saçlarınızın, sadece saç uzamasına katkısı yoktur. Aynı zamanda bu şekilde saçlarınızın sağlıklı, ve parlak görünmesini de sağlamış olursunuz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.