0

Kuru Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

kuru saçlara nasıl bakım yapılırKuru saçlara sahipseniz, özellikle kış aylarında saçlarınıza şekil vermekte zorlanırsınız, ve saçlarınız istediğiniz gibi parlak, ya da yumuşak olmaz. Bu nedenle yazımız içerisinde sizlere, kuru saçlara nasıl bakım yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan kuru saçlar için bakım önerilerinden söz edeceğiz. Saç tipleri arasında yer alan kuru saçlardan kurtulmanız zor olabilir; ama onlara istediğiniz gibi şekil vermekte çok da zorlanmazsınız. İşte bu anlamda bilmeniz gerekenler:Radyo Dinle

Kuru Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

• Vereceğimiz kuru saçlar için bakım önerilerinden ilki, saçları sıcak su ile yıkamamak… Bunu uygulamak özellikle kış aylarında çok zor biliyoruz. Ama yine de saçlarınızın daha fazla kuruyup matlaşmaması için bu detaya dikkat etmelisiniz. Sıcak su yerine ılık su kullanın, hatta mümkün olduğunca soğuğa yakın olmasına özen gösterin.

• Kuru saçlar için hazırlanmış saç bakım yağlarından da yararlanabilirsiniz. Ancak kozmetik raflarda satılan bu yağlar içeriklerinde kimyasal bulundurduklarından dolayı saç dökülmesine de neden olabilirler. Bu nedenle, bitkisel yağlardan da faydalanabilirsiniz. Eğer saç bakım yağı alırsanız banyo sonrasında kullanın. Ama yok eğer bitkisel yağlar kullanacaksanız saçlarınızı yıkamadan bir kaç saat önce saçlarınıza uygulayın, ve sonrasında saçlarınızı yıkayın. Badem yağı, zeytinyağı, jojoba yağı, çam terebentin, susam yağı, çörek otu yağı… saça iyi gelen bitkisel yağlardan sadece bir kaçıdır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra ise saç uçlarınıza bir kaç damla argan yağı uygulayabilirsiniz.

• Kuru saçların olduğundan daha hacimli görünmesi için kuru şampuandan da yararlanabilir; ve bunu evde olmadığınız zamanlarda dahi kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece saç diplerinize bir kaç damla kuru şampuan sıkmaktır. Sonrasında hem temiz görünümlü, hem de hacimli saçlara kavuşmuş olursunuz.

• Kuru saçlar için bakım önerilerinden bir diğeri de, saçınıza kullandığınız şampuan, krem, maske… gibi ürünleri kuru saçlar için hazırlanmış olanlarından almaktır. Bu ürünleri saç diplerinize dairesel hareketlerle uygularsanız, hem kan dolaşımını arttırmış, hem de saçlarınıza nem aşılamış olursunuz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.