1

Kuru Saçlar Nasıl Canlandırılır?

kuru saçlar nasıl canlandırılırHerkesin farklı bir saç tipi var. Ancak en sevilmeyen, ve bakıma en çok gerek duyulan saç tipi kuru saçlar olarak bilinmektedir. Peki kuru saçlara nasıl bakım yapılır, kuru saçlar nasıl canlandırılır? Yazımız içerisinde sizler için, kuru saçlara bakım önerilerinden söz etmeye çalışacağız…Radyo Dinle

Kuru Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?
Kuru Saçlar Nasıl Canlandırılır?

• Kuru saçlara bakım önerilerinden ilki, saç tipine uygun şampuan gerekliliğinin her zaman önemli olduğu gibi, kuru saçlar için özel hazırlanmış şampuanları kullanmak. Bu şampuanlar saçlara özel bakım yapıyor; dolayısı ile saçtaki nem saça hapsedilebiliyor.

• Sürekli aynı şampuanı kullanmamanın gerekliliği de herkes tarafından bilinmekte. Bu anlamda, kuru saçlara sahipseniz de saç tipinize uygun olan şampuanınızı 3 – 4 ayda bir değiştirmelisiniz. Farklı bir markanın kuru saçlar için üretilmiş şampuanını alabilirsiniz örneğin…

• Saçlarınızı her gün yıkamaktan vazgeçmelisiniz. Saç diplerinde oluşan yağların saça faydası olduğunu unutmamalı, ve bunun yanında, sık yıkamanın, saçı daha da çok kuruttuğunu aklınızda bulundurmalısınız.

• Saçlarınızı yıkarken kullandığınız suyun sıcaklığı ılık olsun. Ne çok sıcak, ne de çok soğuk su kullanmayın. Bu su sıcaklıkları hem saç, hem de saç diplerine zarar vermektedir.

• Saçlarınızı şampuan ile temizlemenin sonrasında, saç diplerine değdirmemek kaydı ile saç uçlarına, yine saç tipinize uygun saç kremi kullanın. Bu sayede yumuşayarak daha parlak görünecek olan saçlarınız, daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

• Saç bakımında kullandığınız her bir ürünin, kullanma talimatlarına mutlaka uymanız gerektiğini unutmayın.

• Saçlarınızı kurutmak için havlu kullanacaksanız, sert hareketlerden kaçının. Saç kurutma makinesi ile saçlarınızı kurutacaksanız, ısıyı düşük, saç kurutma makinesini ise saçlarınızdan en az 30 santim uzakta tutun.

• Saçlarınıza haftada bir kere, kuru saçlar için bakım önerileri arasında yer alan saç maskelerinden birini uygulayın. Bu maskeleri isterseniz evde kendiniz kolayca hazırlayabilirsiniz, isterseniz de kozmetik saç bakım maskelerinden alıp kullanabilir, ve özellikle saç diplerinize bakım yapılmasını sağlayabilirsiniz.

• Saçlarınızı şekillendirir; ya da dolaşıklığını açarken kullandığınız tarak, ya da fırçaları saçlarınıza yumuşak hareketlerle uygulayıp, bu araçların saçlarınızı kırmasını önleyin, ve yumuşak tarak; ve fırçalar seçmeniz gerektiğini de unutmayın.

• Yaz aylarında saçlarınızın güneşe fazla maruz kalmasını önleyin. Ancak uzun süre güneşte kalacaksanız da mutlaka şapka kullanımı gerçekleştirin.

• Saçlarınızdaki kırıkları ortalama 2 ayda bir olmak kaydı ile aldırın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

  1. Normal şampuanıma eczaneden aldığım EVİGEN AMPUL den 2 adet kırıp
    karıştırıyorum. Sonuçtan oldukça memnunum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.