0

Kolanın Saça Faydaları

kolanın saça faydalarıBugüne kadar bize hep kolanın zararlarından söz edildi. Biz de etrafımıza bunları anlattık. Ama, sadece kolanın zararlarından söz etmenin yanlış olduğu, kolanın faydalarının da bulunduğu hiç aklımıza gelmedi. Bu yazımızda sizlere, kolanın saça faydalarından, ve kolanın saça etkisinden bahsedeceğiz. Eğer siz de, kolayı saça sürmek sureti ile, kolanın saça faydalarından yararlanmak istiyorsanız, kola ile saç bakımı nasıl yapılır, ve yapılan bu bakım ne işe yarar, gelin birlikte gözden geçirelim…Radyo Dinle

• Kolanın saça faydalarından ilki, kolayı saça sürmek, ve bir müddet beklemenin ardından saçların durulanması ile elde edilen dalgalı saç görünümü… Kim istemez ki maşa kullanmadan saçlarının dalgalı olmasını? Hele bir de küçük, şeker bir kız çocuğunuz varsa… Malum ona maşa ya da jole gibi zararlıları uygulamanız hiç de iyi gelmeyecektir.

• Saç renginin açılması da kolanın saça etkisi olarak belirtilmektedir. Saçınızda bulunan boyanın etkisini azaltmak için de kolayı saça sürmek önerilmektedir. Ancak kullanılması gereken kolanın diyet kola olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz.

• Saça sakız yapışması durumunda, sakızın saçtan çıkartılması için de koladan yararlanılabilir.

• Kolayı saça sürmek sureti ile saçın parlak görünmesini sağlamak mümkündür.

• Kış aylarında pek çoğumuzun başını derde sokacak olan saç elektriklenmesine, saçınıza kola sürerek çözüm bulabilirsiniz.

• Saçlarınızı kolay şekillendirmek için, pH seviyesi düşük olan koladan yararlanabilirsiniz.

Kolanın saça faydalarından yararlanmak için, özellikle saçınızın problemli; ya da etkilenmesini istediğiniz bölümlerine bir yudum kola sürebilir; ve ardından da bunu saçınıza yedirebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.