0

Kepeklenmeye Doğal Çözüm Önerileri

kepeklenmeye doğal çözümBu yazımızda size, kaşıntı, saç dökülmesi, ve saçlı deride oluşan beyaz pullar şeklinde kendini belli eden, çok olması halinde ise saçlı deri; ve yüzde akneye neden olabilen kepeklenme nasıl geçer, kepeklenmeye karşı ne yapılabilir gibi soruların yanıtları arasında yer alan, kepeklenmeye doğal çözüm önerilerinden söz edeceğiz. Sizin de biraz önce belirtmiş olduğumuz gibi problemleriniz varsa, zaman kaybetmeden kepeklenmeye doğal çözüm önerilerini gözden geçirmeniz mantıklı olacaktır.Radyo Dinle

Kepeklenmeye Karşı Ne Yapılabilir?
Kepeklenme Nasıl Geçer?

• İlk olarak saçlarınızı tutam tutam ayırın. Sonrasında da kafa derinize yoğurt uygulayıp masaj yapın. Bu şekilde yirmi dakika kadar bekleyin. Ardından saçlarınızı bitkisel bir şampuan ile yıkayabilirsiniz.

• Kepeklenmeye doğal çözümlerden bir diğeri de Aspirin kullanımıdır. Yapmanız gereken tek şey bir kaç adet Aspirini havanda ezmek, ve sonrasında kullanmakta olduğunuz şampuanın içerisine karıştırmaktır. Bu şekilde, şampuanladığınız saçınızı 2 – 3 dakika bekletip, ardından durulayabilirsiniz.

• Eşit miktarda elma sirkesi ile suyu karıştırın, ve eğer kafanızda yara yoksa bu karışımla saçınıza masaj yapın. Ardından 15 dakika kadar bekleyip, sonrasında da saçlarınızı yıkayın. Eğer kafanızda yara varsa bu uygulama sizin yanma hissetmenize neden olacaktır. Bununla birlikte, masajı nazik şekilde yapmanız gerektiğini de unutmayın.

• Saçınızı yıkamak için şampuan yerine bir çay kaşığı kabartma tozu kullanın. Saçınıza; ve saç derinize masaj yapıp, ardından da iki dakika bekleyin. Ve sonrasında saçınızı durulayın. İki hafta boyunca bu uygulamayı yaparsanız, görürsünüz ki kepeklenme sorunu artık kalmamıştır.

• Hem kepeklenme nasıl geçer sorusunun yanıtı, hem de saçınıza bakım yapması adına, iki bardak elma sirkesini bir yerde hazır edin. Bir tane olgun muzu iyice ezip, elma sirkesi ile karıştırın. Sonrasında elde ettiğiniz bu karışım ile saçınıza on dakika masaj uygulayın. Ardından yarım saat bekleyin, ve sonra saçlarınızı yıkayın. Bu işlemi haftada bir kere yapmanız gerektiğini unutmayın.

• Bebe yağı kullanarak uyumadan önce saçınıza masaj yapın. Sonrasında başınızı bir havlu ile sarın. Ve ardından sabah olduğunda saçlarınızı, kepeklenmeye iyi gelen şampuan ile yıkayın.

• Eğer saçınız kuru ise, saçınıza Hindistan cevizi yağı ile masaj yapın. Ardından bu şekilde en az bir saat bekleyin, ve sonra saçınızı nazik bir şekilde kepeklenmeye iyi gelen şampuan ile yıkayın.

• Bir çorba kaşığı çemen tohumunu güzelce ezin, ve içerisine iki bardak su ekleyip elde ettiğiniz karışımı geceden saçlarınıza sürün. Ertesi sabah ise saçlarınızı durulayın.

• Yoğurt, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı; ve balı karıştırarak katı bir macun kıvamına getirin. Banyoda, bu karışımı başınızın tepesine sürüp, sonrasında da yavaşça saç uçlarına kadar uygulayın. Ardından yirmi dakika bu şekilde bekleyin, ve sonrasında saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

• İki tane yumurtanın sarısını saçlarınıza direkt olarak sürüp, saç derisine masaj yapın. Ardından da başınıza bone geçirerek, bir saat bu şekilde bekleyin. Sonra saçınızı önce soğuk su ile durulayın. Ilık suyu durulamada kullanırsanız, yumurtanın saçınıza yapışacağını unutmayın.

• Saçınıza zeytinyağı uygulayın. En az 5 dakika bekleyip yıkayın, ama yatmadan önce uygulayıp sabaha kadar da bırakabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.