0

İnce Telli Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

ince telli saç bakımı nasıl yapılırİnce telli saçların bakımı önemlidir, çünkü, bu saçlar hassastırlar; ve hacimli olmadıkları için de sönük görünürler. Bu anlamda özellikle kadınlar, saçlarına hacim kazandırmak, ve saçların daha canlı görünmesini sağlamak adına, ince telli saç bakımında hata yapar, saçlarına farkında olmadan daha fazla zarar verirler. Peki izlenmesi gereken doğru yöntemlere göre, ince telli saç bakımı nasıl yapılır? Sorunun yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz:Radyo Dinle

İnce Telli Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

• İnce telli saçların bakımında, her şeyin öncesinde saç kremini, şampuan ile saçlarınızı yıkamanızın sonrasında kullanmanız gerektiğini; ve bu kremin de özellikle onarıcı, ve hacim veren türden olması gerektiğini unutmamalısınız. Saçlarınıza masaj yaparak, diplere değil, sadece uçlara uygulamanız gereken saç bakım kremini, sonrasında bir kaç dakika saçlarınızda bekletmeli, ardından da ılık su ile durulamalısınız. Bu şekilde saçlarınızın daha hafif; ama aynı zamanda dolgun olmasını sağlamış olacaksınız.

• İnce telli saç bakımında dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da, saç kurutma makinesinin çok yüksek ısıda kullanılmamasının gerekliliğidir. Çünkü saçlarınız zaten yeteri kadar hassas olduğu için, yüksek ısı onlara daha da çok zarar verebilir. Orta ayar, hatta saçların tam kurutulmadan nemli bırakılması, bu nedenle önemlidir.

• İnce telli saç bakım ürünlerinin, özellikle hacim veren nitelikte olmasına dikkat etmelisiniz. Köpük, sprey, saç kremi, hatta şampuanın hacim verici türden olması, hem saçlarınızın olduğundan daha dolgun görünmesini sağlayacak; hem de saç şekliniz daha uzun süre kalıcılığını koruyacaktır.

• Saçların hacimli görünmesi adına, saçınıza verdiğiniz şekil de önemli… Kısa, küt, önleri de katlı kesilmiş saçlar bu anlamda oldukça işinize yarar. Bir de, saçlarınızı her zamankinden farklı yöne ayırmanız önerilmektedir.

• Uygulayacağınız saç şeklinde dikkat etmeniz gereken bir diğer detay da, saçlarınıza köpük uygulamanızın sonrasında, maşa ile hafif dalgalar yapmanız olacaktır. Bu da saçlarınızın daha hacimli görünmesine yardımcı olur.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.