1

Hızlı Saç Uzatma Önerileri

hızlı saç uzatma

Hızlı saç uzatma pek çok kadının isteğidir. Ama, ya saçlarımız kırılır, ya da dökülür, ve bu nedenlerden dolayı biz saçlarımızı kestirmek zorunda kalırız, ve büyük bir hevesle uzattığımız saçlarımız yine kısalmış olur… Bu yazımızda sizlere, hızlı saç uzatma yolları, ve hızlı saç uzatma yöntemlerinden söz edeceğiz. Sonrasında, saçlarınızın ahenkle dans etmesini sağlayabilecek; ve onlara istediğiniz şekli verebileceksiniz. O halde hep birlikte, hızlı saç uzatma hakkında bilgilerimizi edinmeye başlayalım…Radyo Dinle

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
Hızlı Saç Uzatma Yolları

Hızlı saç uzatmayı hedefliyorsanız, ilk yapmanız gereken, saç bakımında kullandığınız doğru vitamin, ve mineraller ile birlikte, sağlıklı beslenme adına kullanmanız gereken vitamin, ve mineralleri de bilmek… Örneğin, saç bakımı yaptığınızda kullandığınız saç bakım maskesinin içerisine E vitamini kapsüllerini ekleyebilirsiniz. Avokado yiyebilirsiniz. Kilo aldırması hakkında bilgileri edinmek şartı ile balık yağı tüketebilirsiniz. B vitamini; ve demir içeriği bulunan beslenme destek takviyeleri alabilir, ya da içeriğinde bu besin değerlerini bulunduran şeyleri yiyip içebilirsiniz.

Her gün uygulayacağınız saç fırçalama işlemi hızlı saç uzatmaya katkı sağlayan bir diğer detaydır, bu şekilde tıkanmış olan gözenekler açılır; ve saç deriniz hava alır. Ama, iki haftada bir saçınızı duruladığınız suyun içerisine ilave edeceğiniz sirke de aynı işlemi gerçekleştirir. Saç derisinin hava alması, ve gözeneklerin açılması kan dolaşımını hızlandıracağı için, hızlı saç uzatma sizin için daha kolay gerçekleşir bir hal alacaktır.

Saç bakımı için kullandığınız ürünler de çok önemlidir. Her saç bakım ürünü herkese iyi gelmez. Bir başkasının saçını canlandıran saç bakım ürünü sizin saçınıza iyi gelmeyebilir. Bu nedenle size nelerin iyi geldiğini bilerek onları kullanın. Bu sırada besleyici yağlardan destek almayı; ve saçlarınızın ucunda bulunan kırıkları da kestirmeyi ihmal etmeyin. Kuaförünüzün dikkati sayesinde sadece kırıklardan kurtulursunuz, saçınızın boyunda bir kısalma olmayacaktır.

Peki editörünüzün hızlı saç uzatma yöntemlerinden hangilerini tercih ettiğini merak ediyor musunuz? Diğer tüm paylaşımlarımızdan farklı bir paylaşım ile bu yazımda sizlere, kendi saçlarımı nasıl uzattığımı da anlatmak istiyorum… Çünkü son zamanlarda bende de bir hızlı saç uzatma merakı var…

1) 2 gün ara ile saçlarımızı yıkıyor, geçen iki günde, saçlarımızın kendi yağı ile beslenmesini sağlıyoruz.
2) Her gün saçlarımızı, önce tarayarak dolaşıklıklarından kurtarıyor, sonrasında da ortalama 2 – 3 dakika boyunca fırçalıyoruz.
3) Saçlarımızı olabildiğince serbest bırakıyor, toplamamaya, tokaların saçlarımızı yıpratmamasına dikkat ediyoruz.
4) 3 – 4 aylık aralıklarla saçımıza keratin bakımı yaptırıyor, ama bakım sırasında meydana gelen dumanı yutmamak için maske, ya da benzer başka bir şey kullanıyoruz.
5) Saçlarımızı yıkarken, baş harfi “D” olan, dört harfli marka şampuan ile iki sefer şampuanlıyor; sonra da aynı ürünün kremi ile kremliyoruz.
6) Yıkadığımız saçımızı ıslak iken, kalın dişleri olan seyrek bir tarak ile tarayarak dolaşıklıklarından kurtarıyor, sonrasında kurutuyoruz.
7) Saçımıza, fön, maşa gibi uygulamaları sık sık yaptırmıyoruz.
8) Saç boyasını ise, iki aydan kısa aralıklarla kullanmıyoruz.

Şimdilik bunun dışında ekstra bir saç bakımı uygulaması yapmıyorum. Ama, saçlarınızı yıkamadan bir kaç saat önce, saçınıza besleyici yağlarla bakım maskeleri de uygulayabilirsiniz. Sitemiz içerisinde bu maskelerin tariflerini de bulabileceksiniz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

  1. Eczanelerden oldukça ucuz fiata aldığım evigen ampul sayesinde saçlarım
    inanılmaz bir gürlüğe ve parlaklığa kavuştu. Herkese tavsiye ederim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.