0

Hızlı Saç Uzatma Maskeleri

hızlı saç uzatan maskelerSizlere sık sık, hızlı saç uzatmaya dair neler yapabileceğinizden söz ediyoruz; çünkü özellikle genç kızların uzun saça olan ilgisi hepimiz tarafından biliniyor. Uzun saçlı birini gördüğümüzde, “Onun saçı gibi saçım olsun istiyorum…” dediğimiz zamanlar, hepimizin olmuştur. Bu nedenle bu yazımızda yine hızlı saç uzatan maskelerden söz edeceğiz. Evde kendiniz hızlı saç uzatma maskesi hazırlayabilir; ve uygulayacağınız hızlı saç uzatma maskeleri ile, kısalığından şikayet ettiğiniz saçlarınızı istediğiniz boya ulaştırabilir, ya da daha sağlıklı görünmelerini sağlayabilirsiniz. Gelin hızlı saç uzatan maskeleri birlikte gözden geçirelim…Radyo Dinle

Hızlı Saç Uzatma Maskeleri

Susam Otu İle Hızlı Saç Uzatma Maskesi

*Bir tane yumurtanın sarısı
*Bir yemek kaşığı susam otu
*Bir çorba kaşığı çörek otu yağı

Hızlı saç uzatan maskeler arasında yer alan bu uygulamayı gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Bütün malzemeleri karıştırıp, sonra saçınıza masaj yaparak uygulamanız, ve sadece 10 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Ardından, önce saçlarınızı soğuk su ile durulayarak bu maskeden arındırıp, sonrasında da bitkisel şampuanınızla temizleyebilirsiniz. Ve bu uygulamayı haftada bir kere gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle çalışan; ve saç bakımı için uzun saatlerini ayıramayanlar, bu yöntemi rahatlıkla uygulayabilirler.

Tarçın İle Hızlı Saç Uzatma Maskesi

*İki yemek kaşığı dulavrat otu yağı
*Bir yemek kaşığı tarçın
*Bir tane yumurta
*İki yemek kaşığı bal

İlk olarak, bir cam kap içerisinde bütün malzemeleri karıştırın. Sonrasında da mikrodalga fırın içerisinde 10 saniye kadar ısıtın. Eğer mikrodalga fırınınız yoksa, aynı işlemi, malzemeleri karıştırdığınız kabı, içerisine su girmeyecek şekilde, sıcak su dolu bir kap içerisine yerleştirerek de uygulayabilirsiniz. Ardından saçlarınızı hafifçe nemlendirin. Ve ısıtmış olduğunuz karışımı masaj yaparak saçlarınızın her bölgesine yedirin. Sonrasında saçlarınızı bone ile sarın; ve ortalama bir saat bu şekilde bekletin. Sonrasında saçlarınızı soğuk su ile maskeden arındırın, ve ardından her zamanki gibi, bitkisel şampuanınızla yıkayın.

Yoğurt İle Hızlı Saç Uzatma Maskesi

*Bir yemek kaşığı yoğurt
*Bir tane yumurta
*Bir yemek kaşığı kına
*Üç damla limon suyu

Bütün malzemeleri karıştırıp, macun kıvamını alana kadar güzelce yoğurun. Ardından saç dipleri, ve saç telleri olmak üzere tüm saçınıza bir fırça yardımı ile yedirin. Bu şekilde yarım saat bekleyebilir; ve sonrasında önce soğuk su ile saçlarınızdaki maskeyi çıkartıp, sonra da her zamanki gibi bitkisel şampuanınızla saçınızı temizleyebilirsiniz.

Hızlı saç uzatan maskeleri saçlarınıza düzenli olarak haftada bir kere uygulayabilirsiniz; ancak kına ile hazırlanan yoğurt maskesini, açık renk saçlarınıza uygulamanızı önermiyoruz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.