0

Hızlı Saç Uzatma Kürleri

hızlı saç uzatan kürlerBu yazımızda sizlere hızlı saç uzatan kürlerden söz ederek, saçınızı olduğundan daha hızlı nasıl uzatabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Bu anlamda yararlanabileceğiniz hem şifalı bitkiler, hem de bitkisel yağlar bulunmaktadır. Aynı zamanda, hızlı saç uzatma kürlerini, vitaminler aracılığı ile de uygulayabilirsiniz. Peki hızlı saç uzatma adına özel hiç bir çaba sarf etmeseniz dahi başarılı olabileceğinizi biliyor musunuz? Gelin zaman kaybetmeden, hızlı saç uzatmaya yönelik bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım…Radyo Dinle

Hızlı Saç Uzatan Kürler

Hızlı saç uzatma kürlerinin öncesinde size şunu belirtelim: saçlarınızı sürekli olarak şampuanla yıkıyorsunuz malum. Tam da bu noktada, önce şampuanınızdan yardım almayı deneyin, sonrasında da saç yıkama işleminizden… Bitkisel şampuan kullanarak hızlı saç uzatmaya katkıda bulunabilir, saç dökülmesini önleyebilir, saç köklerini güçlendirebilirsiniz. Bunun yanında, saçınızı yıkadığınız şampuanın içerisine, yılab yağı, ve çam terebentin yağı ekleyebilir, böylece saçınıza, her yıkama sırasında extra bakım yapmış olursunuz. Bu yağlar hızlı saç uzatma etkisine sahip yağlardır. Şampuana her ikisinden birer kapak; ya da şampuan küçükse yarımşar kapak ekleyebilir, saçınıza şampuanı uyguladığınızda da bir müddet bekleterek etkisini tam olarak göstermesini sağlayabilirsiniz.

Yine saç yıkama işlemi sırasında yapabileceğiniz bir diğer yöntem şu şekildedir: Biraz önce saçınızda şampuanı bir müddet bekletmenizin etkili olacağını belirttik. Bu bekleme sırasında, parmak uçlarınızla saç köklerinize masaj yapın. Böylece kan dolaşımını hızlandırmış, saç köklerini rahatlatmış olacağınız gibi, stresinizi de giderebilir, ve varsa baş ağrısından kurtulabilirsiniz.

Hızlı saç uzatma kürlerine geldiğimizde ise, ilk olarak soğandan söz etmeliyiz. Yapmanız gereken, iki ay boyunca her gün, günde iki kere, bir tane soğanı soyup blenderden geçirmek, sonrasında da sıkarak suyunu almaktır. Soğan suyunun içerisine 1 – 2 çay kaşığı bal ekleyerek karıştırıp, elde edeceğiniz karışımı saçlarınıza uygulamaktır. Eğer soğanın kötü kokusundan nasibinizi almak istemiyorsanız, karışımın içerisine bir kaç damla esansiyel yağ da ilave edebilirsiniz.

Kendi uygulamış olduğum saç uzatma kürü ise şu şekilde: Bir şişe tatlı badem yağını bir kasenin içerisine boşaltıp, üzerine Bepanthen, Evigen; ve Bemiks ampullerin her birinden birer tane kırıyoruz. Bu karışım ile saçlarımızı, önce kökler, sonra uçlar olacak şekilde masaj ile besliyoruz. Ardından saçlarımızı toplayıp, başımıza bir poşet geçiriyor, hava almasını önlüyoruz. Bu işlem sırasında her ne kadar bağlasanız da yağlar saçınızdan yüzünüze, ensenize akacaktır. Bu nedenle gerekli önlemlerinizi almayı ihmal etmeyin. Bu şekilde en az beş saat bekleyin; ve saçlarınızı bitkisel şampuanınızla, en az üç kere şampuanlayarak yıkayın. Sonrasında saçlarınızın uçlarına, elinize alıp ısıtacağınız üç damla argan yağını uygulayın. İlk 5 hafta bu uygulamayı haftada bir kere, sonrasında da iki haftada bir olmak üzere uygulayın. İlk uygulamadan sonra saçlarınızdaki farkı göreceksiniz; ve zaman geçtikçe de saçlarınız hem daha sağlıklı olacak; hem de düzleşerek uzamış etkisi yaratacak.

Saç uzatan kürler arasında bitkisel bakım yağlarından da yararlanabilirsiniz. Badem yağı, susam yağı, zeytinyağı, çam terebentin, yılan yağı, jojoba yağı, Hint yağı, çörek otu yağı… saçlara bakım yaparak, hızlı saç uzatmaya katkıda bulunur. Tam da bu nedenle, bulabildiğiniz yağların her birinden birer kapak olacak şekilde karıştırın; ve saçlarınıza uygulayın. En az 45 dakika bekleyip, sonrasında saçlarınızı bitkisel şampuanınızla yıkayın. Bu uygulamayı da haftada bir kere gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sırada saçlarınıza olabildiğince kimyasal işlem, ya da ısı uygulamamaya çalışın. Isıya maruz kalacaksa saçlarınıza önce, ısı etkilerine karşı koruyucu sprey uygulayın. Ne demişler: “Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur…”


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.