0

Genç Gösteren Saç Modelleri 2016

genc-gosteren-sac-modelleri-2016Biz kadınlar, genç görünmek için pek çok farklı yöntem deniyor, örneğin makyaj stilleri belirleyerek uyguluyor, buna uygun giyinmeye çalışıyor, cilt bakımı yaparak genç görünmeyi hedefliyoruz. Ancak genç gösteren saç modelleri; ve genç gösteren saç renkleri ile de amacımıza ulaşabiliriz. Peki genç gösteren saç modelleri 2016’da neler?Radyo Dinle

Genç Gösteren Saç Modelleri 2016

• İlk olarak genç gösteren saç kesimine bakalım. Ki burada karşımıza, sürekli kullanacağımız bir saç boyu çıkıyor: Boyun hizası… Saçlarınızı katlı, ve dağınık bir şekilde boyun hizasında kestirdiğinizde, daha genç görünmeniz söz konusu…

• Genç gösteren saç renklerine baktığımızda ise, kendi saç renginizden en çok üç ton daha açık bir renk seçmenizi öneriyoruz. Seçeceğiniz saç renginin, ten, ve göz renginizle uyumlu olması önemli… Ama eğer kendi saç renginizi kullanmayı tercih ediyor, ve boya kullanmak istemiyorsanız, saçlarınızın sadece bir kaç tutamında ışıklandırma da kullanabilirsiniz.

Saç Şekillendirmenin Kolay Yolları

• Genç gösteren saç modellerinde, kesim olarak boyun hizasını tercih etmeniz gerektiğini belirtmiştik. Çene hizası; ve boyun ortası boy gerçekten de uygun olacaktır; çünkü kısa kesim saçların gençliği simgelediğine inanılmaktadır.

• Saçlarınızın hacimsiz olmasını tercih etmemelisiniz. Düz, ve aşağı doğru inen saçlar sizi olduğunuzdan daha büyük gösterebilir. Ancak saç spreyi ile saçınıza kazandırdığınız hacim, hem doğal; hem de genç görünüm sağlayacaktır.

• Saçlarınızda kahkül kullanmaya ne dersiniz? Hem bu sayede, alnınızdaki kırışıklıklardan da kurtulmuş olursunuz…

Brezilya Fönü Zararlımı?

• Saçlarınızı ortadan ayırıp, daha büyük bir görünüm kazanmak yerine, saçlarınızı tek bir yana ayırarak, gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayın. Ayrıca, saçlarınızı zikzaklı da tararsanız, daha hacimli; ve daha etkileyici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

• Saçlarınızı toplarsanız eğer, tamamını; ve dümdüz şekilde toplamayın. Bunun yerine, bir kaç tutamı dağıtın. Böylece daha genç görünebilirsiniz. Açık bırakacağınız saçlarınız da yine dümdüz olmasın, doğal bir dalga katmanız sizin açınızdan iyi olacaktır. Malum, söz konusu genç görünmek…

• Saçlarınızın arasına küçük tutamlardan örgüler atarak da yaşınızı olduğundan daha genç gösterebilirsiniz. Klasik modellerden ise kaçınmalı, saçlarınızı kabartıp geri doğru atmak; ya da topuz yapma fikirlerinden uzak durmalısınız.

Saç Kurutma Nasıl Yapılır?

• Saçlarınızda kullanacağınız aksesuarların kaliteli olduğundan emin olmalı, kadife, ya da plastik tokaları kullanmamalısınız.

• Saçlarınıza dalgalı modeller yapacaksanız kalın maşalar kullanmalısınız. Ve saçlarınıza bakım yapmanız gerektiğini de unutmamalısınız; çünkü tüm uygulamalar bakımlı saçlarda güzel görünecektir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.