0

Fön Nasıl Çekilir?

Fön çekmek ve düzgün saçlarla dolaşmak, kadınlar için lüks değil, gerekliliktir. Bununla birlikte, özel davetlere katılmak ya da iş yerine gitmek için, öncesinde fön çekmek neredeyse zaruri bir ihtiyaötır. Ancak, evde, kendi fönünüzü kendiniz çekerseniz, sizin için çok daha karlı olacaktır. Her an kuaför bulamayabilir, bulsanız dahi her gün kuaföre para vermek istemeyebilirsiniz; ya da kuaföre gitmeye zamanınız olmayabilir. Peki fön nasıl çekilir? İşte fön çekmenin püf noktaları:Radyo Dinle

Fön Nasıl Çekilir?

■ Saçlarınızı yıkayıp, fazla nemini havlu ile alın. Ardından geniş taraklı bir fırça yardımı ile saçlarınızdaki dolaşıklıkları açın. Sonrasında saç kurutma makinesi ile saçınızı, hiç nem kalmayacak şekilde kurutun. Aksi halde, kurumamış saça çekilen fönün, saç kuruduğunda bozulacağını unutmayın. Eğer saçlarınızda elektriklenme sorunu varsa, durulanmayan saç bakım kremi yardımı ile fön çekmek öncesinde bu sorunu aşabilirsiniz.

■ Şimdi saçlarınızı yoğunluk durumuna göre tutamlara ayırın. Bunun için, arkada yatay çizgide saçlarınızı ikiye ayırın. Tepede kalan saçı toplayıp, size engel olmasını önleyin.

Rapunzel Bakımı Nasıl Yapılır?

■ Yuvarlak, orta kalınlıktaki bir saç fırçasını saçlarınızın dibine yerleştirin. Sonra fırçayı aşağı doğru çekerken, fön makinesi ile de fırçayı takip etmeyi ihmal etmeyin.

■ Bu şekilde saçın arkasına fön çektikten sonra, tepede toplamış olduğunuz saçı da tutamlara ayırıp, aynı işlemi buraya da uygulayın.

■ Fön çekmenin püf noktalarından birini, saçlarınıza şekil vermek için uçlarda uygulayın. Tutamlara tek tek fön çekerken, en alta geldiğinizde, fırçayı dik tutun ve, içe doğru ya da dışa doğru kıvrılmasını istediğiniz saçınızda, fırçaya buna göre yön verin.

Şampuana Şeker Eklemek Ne İşe Yarar?

■ Fön makinesini saçlarınızın uç kısımlarında daha çok bekletmeniz gerektiğini de unutmayın. Saçlarınız bu şekilde hem daha şekilli; hem de daha düz görünecektir.

■ Fönünüzün hafif dalgalı olmasını istiyorsanız, fön işleminin bitmesinden sonra, saçınızın ortasından başlayarak maşa ile hafif şekiller verebilirsiniz.

■ Son adımda da saçlarınıza saç yağı uygulayarak, hem fazla olan elektriği almış olur, hem daha parlak; hem de daha canlı görünen saçlara sahip olabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.