0

Evde Saç Rengi Nasıl Açılır?

evde saç rengini açmaKış aylarının moda saç renkleri genellikle koyu, ancak yaz aylarında daha yumuşak, daha açık tonlara yönelebiliyoruz. Bu nedenle, herhangi bir kimyasal işleme maruz bırakmadan, evde saç rengi açma işlemini kendiniz gerçekleştirmek ister misiniz? Bu yazımızda sizlere, evde saç rengi nasıl açılır sorusunun yanıtlarını vereceğiz. Evde saç rengini açma doğal olarak nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizi aktarmaya başlayalım; ve saç açıcılarla saçlarınızın yanması riskinden kendinizi koruyun…Radyo Dinle

Evde Saç Rengi Nasıl Açılır?

• Papatyanın saç açma etkisini bilmeyen yoktur. Saçtaki kepek problemini de ortadan kaldırmaya yardımcı papatya ile saç rengini kolayca açabilirsiniz; yapmanız gereken tek şey ise papatya çayı hazırlamak… Bir fincan suyu kaynatın, ve ocaktan alıp, içerisine bir tatlı kaşığı papatya ekleyin. Bardağın ağzını kapatın. Bu şekilde 10 dakika bekleyip demlenmesini sağlayın. Bu arada saçlarınızın temiz olması gerektiğini de belirtmeden geçmeyelim. Sonrasında, hazırlamış olduğunuz papatya çayını süzün, ve elde ettiğiniz papatya suyu ile temiz olan saçlarınızı durulayın. Bu şekilde bir gece bekleyin. Sabah olduğunda saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Ancak, saç renginiz istediğiniz kadar açılmadı ise, aynı işlemi bir kaç kere daha tekrarlayabilirsiniz.

• Evde saç rengi açma işlemini limon ile de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ister limon dilimleri, isterseniz de limon suyundan faydalanabilirsiniz; ancak, limonun saçlarınızı kurutabilecek kadar yüksek asit içeriğine sahip olduğunu da unutmamalı, bu nedenle, işlem sonrasında kullanmak için yanınızda Hindistan cevizi yağını da bulundurmalısınız. İlk olarak saçlarınızı küçük tutamlara ayırın, ve evde saç rengini açma işlemini nerelere uygulayacağınızı belirleyin. Sonrasında bir dilim limonu, rengini açmak istediğiniz tutamlara uygulayın, ve güneşin altına oturarak limonun saçınızda kurumasını bekleyin. Aynı işlemi, bir bardak sıcak suyun içerisine attığınız iki çorba kaşığı limon suyu ile de gerçekleştirebilirsiniz. Kuruması için yine güneşte oturmanız gerekmektedir. Sonrasında, kuruyan saçlarınızı yıkayın, ve Hindistan cevizi yağını uygulayarak saçlarınızın, limonun asitinden olumsuz etkilenmesini önleyin. Bu şekilde, evinizde, kendi ombrenizi kendiniz rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

• Bir çay kaşığı tarçının içerisine, macun oluşturacak kadar su ilave edin. Sonrasında, saçlarınızı her zamanki gibi yıkayıp, uçlara saç kremini de yine her zamanki gibi uygulayın, ama saç kreminin, diplere gelmemesine dikkat edin. Ardından, kremli olan saçlarınıza, hazırlamış olduğunuz tarçınlı macunu ekleyin. Ve saçlarınızı o şekilde, bir bone ile sarın. Böylece altı saat kadar bekleyin. Ardından saçlarınızı durulayabilirsiniz. Bu işlem de sadece saç uçlarını açmaya yöneliktir.

• Alkol içeriğine sahip olan votkanın da, evde saç rengini açmaya yönelik önemli katkısı bulunmaktadır. Bu anlamda yapılması gereken, 1 çay bardağı votka ile 2 çay bardağı maden suyunu karıştırıp bir sprey şişesine koymaktır. Ardından saçlarınıza püskürteceğiniz bu karışımın kuruması için bir süre güneşte oturmalı, sonrasında da saçlarınızı yıkayarak, yine bitkisel bir yağ, özellikle de Hindistan cevizi yağı ile nemlendirmelisiniz.

• Eğer saçlarınız hassas değilse, evde saç rengi açma işlemi için karbonattan da yardım alabilirsiniz. Bunun için, bir çay kaşığı karbonatı bir bardak su içerisinde eritin, ve ardından saçlarınızı yıkarken, şampuan sonrası, saç kremi kullanmanın öncesinde saçlarınızı, hazırlamış olduğunuz karbonatlı su ile yıkayın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.