0

Evde Saç Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

evde-sac-boyarken-dikkat-edilmesi-gerekenlerBiz kadınların, evde saç boyama yeteneği her zaman vardır, ve bu sayede, kuaföre ekstra bir ücret vermek durumunda da kalmayız. Yapmamız gereken sadece, saç boyasını satın almak, ve bunun için gerekli bir kaç lirayı vermek, sonrasında da bu işi bilen birinden yardım almak; ya da evde saç boyama işlemini kendimiz yapmaktan ibarettir. Ancak şunu da unutmamak gerekir: evde saç boyarken dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Peki evde saç boyarken ne yapmalı? İşte sorunun merak ettiğiniz yanıtları…Radyo Dinle

Evde Saç Boyarken Ne Yapmalı?

• Evde saç boyamanın öncesinde mutlaka saçlarınızı tarayın, ve boya işlemine hazırlayın. Aksi halde boya işlemi sırasında saçlarınızı da taramanız gerekecek, ve siz bu şekilde zaman kaybederken de boya saçınızda olması gerekenden daha uzun süre kalacaktır.

Evde Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmeli?

• Evde saç boyarken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de, saçlarda renk açıcı kullanmak… Her zaman saç boyasının, renk olarak saçınızdan 2 – 3 ton daha açık, ya da koyu olması önerilir. Ama biz kadınlar değişikliği severiz. Biraz açık tonda bir renk istediğimizde, alacağımız boya, tabiri caizse tutmaz. İşte bu durumda renk açıcıdan yararlanmak mantıklıdır. Miktarı ise, gereğinden fazla kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

• Saç renginiz kahverengi ise; ve bunu daha açık bir renk ile değiştirmeyi düşünüyorsanız, saçınızın rengi istediğiniz tona değil de, kızıla dönebilir. Bu nedenle, boyama işleminin öncesinde kahverengiden kurtulup, sonrasında istediğiniz rengi kullanmanızda yarar var. Aksi halde sürpriz bir durum ile karşılaşabilirsiniz.

• Boyanın miktarını saçınızın uzunluğuna göre belirlemelisiniz. Saçlarınız çok uzun ise, size bir kutu boya yetmeyecektir. Bu nedenle, saç uzunluğunuza uygun sayıda saç boyası almanız önemlidir.

Evde Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmeli?

• Evde saç boyarken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de, boya işlemine, saç diplerinden 10 santim daha aşağıdan başlamak… Tüm saçınızı boyamanın sonrasında ise saç diplerini boyamaktır. Çünkü, saç dipleri her zaman, istenilen renge daha kısa sürede kavuşur. İlk olarak dipleri boyadığınızda, saçlarınızda renk farkı ile karşılaşma olasılığınız bulunmaktadır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.