0

Evde Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Biz kadınların en güzel aksesuarı saçlarıdır. Ve eğer uzun saçlarımız varsa, bir de sağlıklı ise o saçlara veremeyeceğimiz şekil neredeyse yoktur. Açık bırakabilir, fön çektirebilir, topuz, atkuyruğu, örgü yapabiliriz. Bu nedenle hepimiz, ucundan azıcık aldırdığımız; ama aslında bize kısalmış gibi gelen saçlarımız için hızlı saç uzatma yöntemlerini araştırır dururuz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere bu nedenle, evde hızlı saç uzatma yöntemleri ve doğal hızlı saç uzatma yöntemlerini anlatacağız.Radyo Dinle

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

■ Evde hızlı saç uzatma yöntemlerinden ilki, saç diplerindeki kan dolaşımını arttırmaktır. Bunun için saç diplerinize masaj yapmanız gerekir. Duş sırasında, saçlarınızı şampuanlarken, tırnaklarınızla değil, parmak uçlarınızla, saç derisini zedelemeden yapacağınız masaj kan dolaşımını hızlandırmak konusunda etkili olacaktır.

■ Doğal saç uzatma yöntemlerinden bir diğeri de kremli şampuan kullanmamaktır. Hele bir de kremli şampuanın ardından saçlarınıza krem uygularsanız, saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalabileceğinizi unutmamalısınız. Şampuan, sonrasında saç kremi kullanmak sizin uygulayabileceğiniz, basit bir yöntem olacak, ayrıca saçlarınızı nemlendireceği için de uzamasına yardımcı olacaktır.

■ Saçlarınıza, yüksek ısı etkisi bulunan düzleştiricileri ya da saç maşalarını uygulamaktan kaçının. Bu cihazlar, hem uygulayacağınız hızlı saç uzatma yöntenlerine sekte vuracak; hem de saçlarınızın yanmasına neden olacaktır.

■ Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında, saçlı derideki kan dolaşımının hızlanmasının bulunduğundan söz etmiştik. Bunu yapabilmek için saç derisine masaj yapmanız önerisinde de bulunmuştuk. Bir de saçlarınızı yıkarken önce sıcak, sonra da soğuk su uygulaması gerçekleştirin. Bu şekilde saçlarınıza şok uygulaması yapmış olursunuz ve kan dolaşımı hızlanacağı için de saçlarınız daha çabuk uzar.

■ Kullandığınız yastık kılıfı saten olmalı. Pamuklu yastık kılıfları, saçlarınızda daha fazla sürtünme etkisi yarattığından dolayı, hem saçların daha çok dökülmesine; hem de dolaşmasına neden olur.

■ İçeriğinde bulundurduğu antioksidanlar dolayısı ile doğal hızlı saç uzatma yöntemleri arasında yer alan soğan maskesinden de yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, bir tane soğanı haşlamak ve sonrasında elde ettiğiniz suyu saçlarınıza iyice yedirip bir süre bekletmekten ibarettir. Soğan maskesi aynı zamanda saçlarınızı parlatarak daha sağlıklı bir görünüme sahip olmasını da sağlayacaktır.

■ Patates maskesi de evde hızlı saç uzatma yöntemlerinden bir diğeridir. Yapmanız gereken, patatesi haşlayıp iyice ezdikten sonra içerisine bal ve yumurta sarısı ilave etmektir. Sonrasında, elde etmiş olduğunuz bu karışımı saçlarınıza sürmeli ve en az yarım saat bu şekilde beklemelisiniz.

■ Geceleri uyumadan önce saçlarınıza aloe vera uygular ve sabah uyandığınızda saçlarınızı yıkarsanız da saçlarınızın hızlı uzamasını ve parlamasını sağlayabilirsiniz. Cilt dostu olarak bilinen aloe vera aynı zamanda saç dostudur.

■ Her konuda önem taşıyan sağlıklı ve dengeli beslenme, hızlı saç uzatma yöntemleri konusunda da etkilidir. Beslenmenize dikkat etmediğiniz takdirde hiç bir uygulamış olduğunuz yöntem işinize yaramayacaktır. Özellikle tüketeceğiniz nohut ve diğer kurubaklagiller, amacınıza ulaşmanız konusunda size oldukça yardımcı etki gösterecektir.

■ Bir yemek kaşığı taze lavantayı, kaynatmış olduğunuz üç bardak sıcak suyun içerisine ekleyin ve bu suyun 15 dakika dinlenmesini sağlayın. Ardından saçlarınızı şampuanlamanızın sonrasında, lavanta suyu ile durulayın. Aynı sudan günde bir bardak içmek de doğal hızlı saç uzatma yöntemleri arasında yer almaktadır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.