0

Doğru Saç Yıkama Şekli

Doğru saç yıkama şeklini bilmemek, hem saç derisinde kepeklenmeye, hem de erken saç yağlanmasına neden olur. Aslında saç nasıl yıkanır sorusunun yanıtlarını tam olarak bilmiyorsak, saçlarımızı yeterince temizlemiyoruz demektir. Bu nedenle yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere saç nasıl yıkanmalı sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Artık, yıkadığınız saçlarınız daha temiz, daha bakımlı ve daha sağlıklı olacak.Radyo Dinle

Saç Nasıl Yıkanmalı?
Saç Nasıl Yıkanır?

■ Doğru saç yıkama şeklinde ilk adım, saç yıkama işlemine geçmeden önce saçların taranmasıdır. Bizler saçlarımızı yıkamadan önce değil, yıkadıktan sonra tarayarak dolaşıklıkları açarız. Oysa ki önce saçı tarayıp, dolaşıklıkların açılması gerekmektedir. Bu sırada varsa eğer saç bakım ürünlerinden de arınan saç, kırılma ve dökülmelere karşı korunmuş olur.

■ Taradığınız saçlarınızı yıkamaya, ilk olarak saçı ılık su ile nemlendirerek başlayın. Sıcak suyu bu aşamada kullanmanız demek, kafa derinizde bulunan dengeli nemin bozulmasına neden olacaktır. Bunun sonucu olarak saç derisinde kepeklenme, saçın erken yağlanması gibi durumlarla karşılaşılması mümkündür.

Saçı Elma Sirkesi İle Yıkamak Ne İşe Yarar?

■ Eğer saçlarınız kuru ise şampuan kullanmamanızı öneriyoruz. Ama kuru bir saç yapınız yoksa, uzun saçlarınıza ceviz kadar şampuan kullanın. Saçlarınız kısa ise şampuanın miktarını azaltın. Şampuanı ilk olarak avuç içinize alıp miktarını ayarlayın. Sonra kafanıza daha kolay uygulamış olursunuz.

■ Şimdi elinize aldığınız şampuanın üzerine biraz su ilave edin. Bu şekilde şampuanın seyreltilmesi sağlanmış olacaktır. Ardından saçlarınıza uygulayacağınız şampuanı, ilk olarak saç diplerinize ve kafa derinize, sonrasında da saç uçlarına masaj yaparak uygulayın.

Her Gün Saç Yıkamak Zararlı Mı?

■ Parmak uçlarınızla kafa derinize, sonra da kulak arkasına yukarı – aşağı masaj uygulayın. Masajı nazikçe yapın. Ardından da yine ılık su ile saçlarınızı şampuandan arındırıp durulama işlemini gerçekleştirin.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.