0

Doğal Saç Bakım Maskeleri

Bu yazımızda sizlere, birbirinden farklı sorunların çözümü olabilecek, doğal saç bakım maskelerinden söz edeceğiz. Saç dökülmesi için doğal saç bakım maskesi nasıl yapılır? Kepeğe karşı doğal saç bakım maskesi tarifi… Kısacası, saç bakımına önem veriyor, ve özellikle doğal saç bakım maskelerinden yararlanmayı seviyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizi sizlere aktarmaya başlayalım…Radyo Dinle

Saç Dökülmesi İçin Doğal Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesi için yapacağınız maskede gereksinim duyduğunuz malzemeler:
*Bir litre su
*Bir avuç kuru karanfil
Yapmanız gereken işlem: suyun içinde karanfilleri kaynatmak, ve sonrasında bir müddet demlenmesini beklemektir. Ardından karanfilleri süzüp, elde ettiğiniz karanfil suyu ile saçlarınızı ıslatın. Ardından da üç saat kadar bu şekilde bekleyin. Sonrasında saçlarınızı durulayabilirsiniz. Bu işlem, saç dökülmesine iyi geleceği gibi, ince telli saçların kalınlaşmasını da sağlayacaktır.

Kuru Ve Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Saç Bakım Maskesi Tarifi

Yıpranmış, ve kurumuş saçlarınıza bakım yapabilmek için gerek duyduğunuz malzemeler:
*İki yemek kaşığı jojoba yağı
*Dört yemek kaşığı bal
Yapmanız gereken işlem ise şu şekildedir: İlk olarak malzemeleri birbirine karıştırmalı, sonrasında da saçlarınızı tutamlara ayırıp, önce saç diplerine masaj yaparak, sonrasında da saç boylarına eşit miktarda yaymalısınız. Bunun sonrasında yarım saat beklemeli, ardından da saçlarınızı her zamanki gibi şampuanla yıkamalısınız. Bir kaç uygulamadan sonra, saç derisindeki pullanma, tahriş gibi problemlerin giderildiğini, ve saçlarınızın yumuşadığını görebileceksiniz.

Kepeğe İyi Gelen Doğal Saç Bakım Maskesi

Su, ve kekik kullanarak gerçekleştirebileceğiniz bu uygulamanın yapılışı şu şekildedir: Bir litre suyun içerisinde kekiği kaynatın. Ve ardından saç diplerine uygulayıp bir süre bekleyin. Sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Bir kaç kullanım sonrasında saçlarınızdaki kepeklerden kurtulduğunuzu görürsünüz.

Saçın Parlak Görünmesi İçin Doğal Saç Bakım Maskesi

Taze sıkılmış bir fincan limon suyunu, ya da doğal elma sirkesini, saçlarınızı yıkadıktan sonra saçınıza uygulayın, ve masaj yapıp bir süre bekleyin. Ardından yeniden saçlarınızı durulayabilirsiniz. Bu uygulamanın iki hafta aralıklarla gerçekleştirilmesi istediğiniz sonucu alabilmeniz için yeterli olacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.