0

Dip Boyanın Gelmesini Geciktirmek

dip boyanın gelmesiDip boya, genellikle pek çoğumuzun saçına sık uygulaması gereken kavramdır. Uzmanlar uzun aralıklarla saç boyatmanın önemini anlatsa, en erken 6 hafta beklenmesi gerektiğini belirtseler de, dip boyanın gelmesi pek çoğumuzun bu kadar zaman bekleyememesine neden olabiliyor. Dip boyanın zararları hem maddi anlamda, hem de sağlık anlamında hepimize dokunuyor. Peki dip boyanın gelmesini daha ileri bir zamana erteleyemez miyiz? Bu yazımızda sizlere, daha uzun zaman aralıkları ile dip boya yapmanın püf noktalarından söz edeceğiz…Radyo Dinle

• Dip boyanın gelmesini geciktirmek için yapmanız gereken ilk şey, seçeceğiniz boya renginin, sizin saç renginize yakın olması. Eğer beyazlarınız yoksa, bu yöntem sizin dip boya sürenizi uzatacak, uzayan saçlarınız boyanın ardından kötü bir görünüme neden olmayacaktır.

• Gelmiş olan dip boyanıza göz farı da uygulayabilirsiniz. Bu yöntemi büyük ihtimalle daha önce duymadınız, görmediniz… Yapmanız gereken, saç renginiz ile aynı ton göz farını bulmaktan ibaret. Sonrasında bir kapatıcı fırçasını ıslatın; ve dip boyası gelen saçınızı boyamak için önce fara batırın; ardından da saçlarınızı farla boyayın.

• Saçlarınızı düzleştirmeyin. Dip boyanın zamanının geldiğini düz saç ile çok kolay anlayabilirsiniz belki, ama aksini yapar, hacimli, ya da kıvırcık saç kullanırsanız, dip boyanın zararlarından daha uzun süre kendinizi koruyabilirsiniz.

• Saç renginize uyumlu kuru şampuan kullanarak dip boya derdini öteleyebilir, bununla birlikte, maskaraya benzeyen geçici saç boyalarından yararlanarak da sorununuzdan günlük kurtuluş sağlayabilirsiniz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.