0

Boyalı Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Hepimiz, saçlarımızın daha güzel görünmesi ya da modumuzun iyileşmesi adına saç boyası kullanıyoruz. Kullandığımız kimyasallar saçlarımızın kırılganlaşmasına ve kurumasına neden oluyor. Ancak öncesinde saçlarımız ilk boyandığında çok canlı ve parlak oluyor. Bunu koruyamaz mıyız? Koruruz elbette. Boyalı saç bakımını doğru şekilde uygulamak yeterli olur ve bununla birlikte evde bulunan malzemeler yeterlidir. Peki boyalı saç bakımı nasıl olmalı, nelere dikkat etmeliyiz? İşte yanıtları:Radyo Dinle

Boyalı Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

■ Haftada iki kez biralı aloe vera maskesi uygulamanız halinde boyalı saçlarınızdaki yıpranma etkisi onarılacak ve saçlarınız ilk boyandığı gün gibi parlayacaktır.
*1 çorba kaşığı zeytinyağı
*2 sap aloe vera
*Yarım bardak bira
Bu malzemelerle boyalı saç bakımını yapmak için, biranın içerisine aloe vera jelini ve zeytinyağını ilave edin. Malzemeleri birbirine iyice karıştırın. Karışımın kıvam alması biraz zaman alabilir; bıkmadan karıştırmayı sürdürün. Sonrasında hazırlamış olduğunuz maskeyi saçlarınıza kökten uca uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile saçlarınızı durulayın. Ancak suyun sıcak olmamasına özellikle dikkat edin.

■ Elma sirkesi maskesi ile de yapabileceğiniz boyalı saç bakımında, saçlarınızı onarabilir, parlamasını sağlayabilir, kepek sorununu da giderip saçlarınızın pH dengesini geri kazanmasını sağlayabilirsiniz.
Yapmanız gereken tek şey, elma sirkesi ile suyu eşit miktarda karıştırmak ve sonrasında sprey şişesi içerisine koyarak saçlarınıza püskürtmektir. Ardından 15 dakika beklemeli ve sonra ılık su ile saçlarınızı durulamalısınız.

■ Hint yağı maskesi ile saç boyasının yıprattığı saçları kalınlaştırabilir ve yumuşak olmalarını sağlayabilirsiniz.
*5 bardak su
*Yarım çay bardağı Hint yağı
1 bardak buğday
İlk olarak buğdayları suyun içerisine alarak kaynatın. Sonrasında suyunu süzdüğünüz buğdayları iyice ezin. Hint yağını, ezmiş olduğunuz buğdayların içerisine ilave edin ve ardından hazırlamış olduğunuz maskeyi boyalı saçınıza uygulayıp bu şekilde bir saat bekleyin. Belirtilen sürenin sonunda saçlarınızı ılık su ile durulayabilirsiniz.

■ Boyalı saç bakımında, saçlarınızı durulamak için kullandığınız suyun sıcak değil, ılık olmasına özellikle dikkat edin.

■ Saçlarınızı ayda iki kereden fazla boyatmayın.

■ Boyalı saçlarınızı yaz aylarında güneşten korumak için, koruyucu saç bakım ürünlerini kullanın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.