0

Bandana Nasıl Bağlanır?

bandana nasıl bağlanırGerek küçük kızınızı süslemek, gerek kendiniz için hoş bir görünüm elde etmek, ve kıyafetlerinizi tamamlamak için bandana kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Son zamanlarda da oldukça moda olan bandana nasıl takılır; ve bandana nasıl bağlanır sorularının yanıtlarını yazımız içerisinde sizlere, farklı bandana bağlama modellerinden söz ederek vermeye çalışacağız…Radyo Dinle

Bandana Nasıl Bağlanır?
Bandana Nasıl Takılır?

• Bandana bağlama modellerinden ilki, Afrika Tarzı olarak isimlendirilir. Bu modeli şu şekilde hazırlayabilirsiniz: İlk olarak saçınızı topuz şeklinde toplayın. Sonra bandanayı saçınıza dolayarak, düğümü önden bağlayın.

• Geniş Bant yöntemi ile bandana bağlama, kadınlar arasında en sık kullanılan yöntemlerdendir. Bunun için ilk olarak saçlarınıza istediğiniz şekli vermelisiniz. Eğer topuz yapacak olursanız, 1960’lardan bir rüzgar estirmiş olacağınızı da belirtmeliyiz. Sonrasında, bandana olarak kullanacağınız eşarbı, ya da mendili geniş bir şekilde bağlayın. Ve ardından, düğüm kısmı ensenize gelecek şekilde saçınıza dolayın.

• Önde Düğüm modeli için yapmanız gereken, bandana olarak kullanacağınız eşarbın geniş olan kısmını arkaya almak, ve ön tarafa doğru dolayıp, önde küçük bir düğüm oluşturmaktan ibarettir.

Daha pek çok bandana bağlama modelleri mevcuttur. Örneğin, örgünün çevresine bandanayı bağlayıp, saçınızla birlikte aşağı doğru indirebilir, topuzunuzun çevresini bandana ile bağlayarak topuz tokasını da bu sayede gizleyebilirsiniz. Yandan bandananıza bir fiyonk şekli vererek romantik bir görünüm de elde edebilir; hatta bandananızla kendinizi, yazın yakıcı güneş ışığına karşı da koruma altına alabilirsiniz. Kısacası, biraz da kendi modanızı kendiniz yaratmalısınız…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.