0

Avakado Maskesi

avakado maskesiBu yazımızda sizlere, saç bakımında sık kullanılan avakado maskesi ile ilgili bilgilerden söz ederek, avakado maskesi neye yarar, ve avakado maskesi nasıl yapılır sorularının yanıtlarından bahsedeceğiz. Siz de saçlarınızın doğal bakımla, bütçe sarsmadan gerçekleştirilecek bir uygulama sayesinde güzelleşmesini istemez misiniz? O halde gelin avakado maskesini birlikte tanıyalım…Radyo Dinle

Avakado Maskesi Neye Yarar?

Avakado maskesi ile saçlarınıza, her şeyin öncesinde hacim kazandırırsınız. Eğer saçlarınız sönük, ve cansız ise, avakado maskesi işinizi görecektir.

Avakado Maskesi Nasıl Yapılır?

İlk olarak, olgunlaşarak yumuşamış olan avakadoları kabuklarından ayırın. Sonrasında da bir çatal yardımı ile güzelce ezin, ya da blenderden geçirin. Bir yemek kaşığı bal, ve iki çay kaşığı zeytinyağını, ezmiş olduğunuz avakadonun içerisine karıştırın. Tüm malzemeleri birbirine çok iyi şekilde karıştırmanız gerekmektedir.

Hazırlamış olduğunuz avokado maskesini, parmak uçlarınızı kullanarak saç diplerine güzelce yedirin. Sonrasında kalan karışımı da saçlarınızın uçlarına uygulayın. Ve bu şekilde yarım saat bekleyin.

Sonrasında, sıra saçlarınızı yıkamaya geldiğinde, saçınıza su değdirmeden önce şampuan uygulayın. Sonrasında da soğuk su ile durulama işlemini gerçekleştirin.

Avakado alerjiniz varsa, ya da hassas bir cilde sahipseniz, avakado maskesi uygulamanızı önermiyoruz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.